Nový filmový a seriálový kanál AMC odstartoval, jaké jsou největší taháky?

Do České a Slovenské republiky přichází několik měsíců avizovaný nový kabelový kanál AMC. Ten odstartoval své vysílání již 5. listopadu a vystřídal dosavadní filmovou stanici MGM, která ukončila své vysílání.

amc-studios-651

Program s novou identifikací v průběhu celého dne

Značka AMC působí na americkém trhu od roku 1984
Historie tohoto programu na americkém trhu sahá do 80. let minulého století. Pod názvem American Movie Classics začala televizní stanice AMC vysílat už v říjnu 1984. Primárně se zaměřovala na klasické americké snímky z 50. let. Filmy byly vysílány bez úprav, černobílé, a jen v odpoledních a večerních hodinách. V letech 1996-1998 AMC přistoupilo k vysílání prvního seriálu z vlastní produkce Remember WENN. Až na výjimky však na AMC převažovala tvorba převzatá.

Zásadní změna nastala koncem září 2002, kdy AMC prodělalo rebranding z American Movie Classics na AMC a odklonilo se od zaměření na klasickou filmovou tvorbu. Spolu s rebrandingem stanice přinesla celou řadu vlastních pořadů, například reality show FilmFakers (2004), a seriálové hity Mad men (2007), Perníkový táta (2008), The Prisoner (2009), nejúspěšnější seriál Živí mrtví (2010) nebo The Killing (2011), Hell on Wheels (2011). Posledními novinkami z továrny AMC jsou seriálové novinky The Divide -Zlom nebo Halt and Catch Fire – PC Rebelové (obojí 2014), které budou od 5. listopadu vysílány právě na stanici AMC.

AMC bude stavět na vlastní tvorbě, klasiku ale nezavrhne

Právě původní seriály AMC: Halt & Catch Fire – PC Rebelové a The Divide – Zlom budou mezi prvními, které se v exkluzivní premiéře objeví na obrazovce stanice AMC. Kromě vlastní produkce nabídne kanál také populární a ceněné filmy z celosvětově uznávaných filmových knihoven, včetně MGM, Paramount a Sony. V listopadu se mohou diváci těšit na filmy z „červené zóny ČSFD“ jako jsou: Capote (v hlavní roli: Philip Seymour Hoffman), Pověste je výš (v hlavní roli: Clint Eastwood), italský western Muž proti muži, nebo drama Jedenadvacet hodin v Mnichově.

To je jen malý zlomek filmů, které AMC v listopadu nabízí. Filmové speciály lze očekávat zejména o víkendech, přes týden se kanál zaměří na seriály. „Od roku 2015 budeme navíc vysílat premiérové seriály ihned po uvedení v USA, abychom divákům dopřáli jejich oblíbené epizody co nejdříve,“ dodal Evžen Chlanda, Country manažer pro Českou republiku a Slovensko.

Příznivci Woodyho Allena se mohou těšit na reprezentativní výběr z jeho úctyhodné filmografie. Během listopadu odvysílá AMC více jak 15 filmových titulů od tohoto známého režiséra jako: Jiná žena, Banáni, Danny Rose z Broadwaye, Zločiny a poklesky, Interiéry, Láska a smrt a mnoho dalších.

Největší taháky: Halt and Catch Fire a The Divide

Mezi největší programové taháky patří dvojice exkluzivních premiér seriálů Halt and Catch Fire – PC Rebelové a The Divide – Zlom. První seriál přináší děj plný zvratů, geniálních vizionářů, tužeb po seberealizaci a naschválů velkých korporací, který rozhodně nezaujme jen „ajťáky“. Seriál PC Rebelové ukáže, jak se psala historie osobních počítačů. V premiére bude odvysílán ve středu 5. listopadu os 22. hodin.

Druhý seriál The Divide – Zlom přináší překvapivě syrový pohled do zákulisí amerického soudnictví, právničiny a politických pletich, odhalí svět plný rasových předsudků, protichůdných ambicí a vnitřně rozpolcených protagonistů. Premiéra tohoto díla na AMC proběhne ve středu 6. listopadu ve 22:00.

Hvězdy seriálu Halt anc Catch Fire (PC Rebelové) na AMC

Hvězdy seriálu Halt anc Catch Fire (PC Rebelové) na AMC

Hvězdy seriálu AMC The Divide (Zlom)

Hvězdy seriálu AMC The Divide (Zlom)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: