Nový dokumentární kanál Kino svět začne vysílat v pátek

kino-svet-167Od 1. března budou mít diváci k dispozici další původně český dokumentární kanál. Stanice Kino svět zahájí vysílání v kabelových sítích UPC a v Praze ji bude možno sledovat i v DVB-T na běžnou anténu. KinoSvět přinese dokumentární filmy o vesmíru, historii, vědě a technice, filmu, válce, umění, přírodě a lidech.

Každý den v 15 hodin otevře vysílání premiérový blok, který bude následně několikrát reprízován. Vysílání zahájí prvním dílem seriál České šlechtické rody, dokument o Jiřím Kajínkovi, pořady o prezidentech Československa a České republiky, Grygarův seriál Okna vesmíru dokořán nebo dokument o ostrovním státě v Indickém moři – Maledivách. Každý blok by měl být reprízován 8x denně. Podrobnější informace o projektu přináší i portál Parabola.cz.

Provozovatelem programu Kino Svět je Československá filmová společnost, která provozuje tři značky na stejné programové pozici – CS film zaměřený na starší česko-slovenské snímky, dopolední blok CS mini pro děti a noční Horor Film. Zařazení nového programu do nabídky už potvrdila společnost UPC Česká republika. Kanál by měl být součástí nabídek dalších kabelových společností. V okolí Prahy bude vysílat jako převzatý program i v rámci Regionální sítě 4, kde nyní vysílá i TV Noe nebo pražská TV Metropol.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: