Nové Události představí i TS Ostrava, bude mít dvojice moderátorů

ctostravaUKÁZKY UVNITŘ – Hlavním tématem tohoto týdne je start nových Událostí České televize. S menší pompézností startuje i zbrusu nová podoba podvečerního regionálního zpravodajství televizního studia Ostrava. Od dubna projde redesignem nejen studio, velkou změnou bude zavedení moderátorských dvojic. Stávající moderátoři neodejdou.

Nová podoba zpravodajského studia Ostrava

Ostravské studio České televize spouští v pondělí 2. dubna novou podobu podvečerního regionálního zpravodaského souhrnu Události v regionech. „Přizpůsobili jsme design studia současným trendům a materiálům. Zároveň jsme chtěli, aby navazovalo na podobu velkého zpravodajského studia na Kavčích horách, ze  kterého se vysílají třeba Studio 6 nebo Hyde Park. I proto jsme spolupracovali s autorem tohoto prostoru architektem Jiřím Strouhalou,“ vysvětluje šéfredaktorka zpravodajství ČT Ostrava Šárka Bednářová na webu ČT. Změn se ale nedočká jenom studio, osvěžení se dočká i moderátorský tým.

Ostravské Události moderují dvojice

Události v regionech z TS Ostrava získají další osvěžení a to v podobě nových moderátorů, ti budou nově vítat diváky ve dvojici: „Chceme dodat studiovým vstupům regionálních zpráv dynamiku i genderovou rovnováhu, rozhodli jsme se proto pro moderaci ve dvojicích,“ říká Šárka Bednářová.

SOUVISEJÍCÍ: Jsou známí “noví” moderátoři Událostí, jediným překvapením je Aneta Savarová

Vítat mají podle šéfredaktorky zpravodajství ČT Ostrava zkušení profesionálové, jmenovitě se jedná o dvojice Monika Horsáková-Richard Pískala, Helena Dohnalová-Tomáš Vzorek a Kristina Kačmarská-Pavel Janošec: „Všichni mají bohatou praxi nejen s moderováním, ale také s redaktorskou nebo editorskou prací,“ upřesňuje Šárka Bednářová.

udalosti_ostrava_moderatoriNoví moderátoři ostravských Událostí v regionech, zleva Monika Horsáková-Richard Pískala, Helena Dohnalová-Tomáš Vzorek a Kristina Kačmarská-Pavel Janošec. Zdroj: Archiv Česká televize

Stávající moderátoři se přesunou

Co se bude dít se stávajícími moderátory ostravského zpravodajství? Například diváky oblíbená Drahomíra Račáková se ujme moderace pořadu Zajímavosti z regionů a aktuálně-publicistického magazínu Týden v regionech. „Přinášet chceme maximální počet vlastních a pro diváky atraktivních a zajímavých témat,“ doplňuje Šárka Bednářová a dodává, „Chceme rovněž posílit zastoupení reportáží z moravskoslezského a olomouckého regionu v hlavní zpravodajské relaci České televize – Událostech.“ Editorský tým zpravodajství se tudíž také nemění.

GLOSA: Olympijský hokej na Nově sport? Nepanikařte

Nové ostravské studio ale nebude určeno pouze pro Události v regionech. Vysílat se z něj mají další pořady – Události v regionech plus, Týden v regionech nebo profilový rozhovor Před půlnocí.

Změna se dotkne i sportu

V dosavadním modelu pořadu Události v regionech provázel aktuálními informacemi vždy jeden moderátor, který poté předal slovo kolegovi ze sportovní redakce. I to se změní, sportem bude provázet dvojice z hlavního zpravodajství: „Sporťáky potřebujeme v terénu, a ne za stolem ve studiu,“ konstatovala Jolanda Pilařová, tisková mluvčí ostravského studia ČT, pro ČTK.

ostrava-studio01Nové studio TS Ostrava, zdroj: Archiv České televize. Pro zvětšení klikněte myší.

ostrava-studio02Nové studio TS Ostrava, zdroj: Archiv České televize. Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .