Nové kanály televize Barrandov mohou vzniknout rychle a jednoduše

Televizní skupina Barrandov magnáta Jaromíra Soukupa pod svým novým vedením ukazuje, jak se lze efektivně pustit do budování nových kanálů. Obsah dodá externí partner, provozovatel si pohraje jen s vizuálem a marketingem.

tv-barrandov-hvezdy-651

Dva nové programy na vašem set-top-boxu?

Včerejší informace odborného webu Mediaguru.cz tak může přinést novou inspiraci na český televizní trh. Ukazuje se, že spuštění nového programu nemusí být v žádném případě během na dlouhou trať a že podobný úkol lze zvládnout v řádu měsíců. Kdysi to úspěšně předvedly i Nova s Primou, které se předháněly v tom, kdo uvede nové programy jako první. U Primy překvapila zejména rychlost spuštění původně ženského kanálu Prima love i dokumentárního Zoomu, v případě Novy následovaly v poměrně krátkém sledu programy Fanda, Smíchov a Telka. I když s výjimkou Fandy byly obsahově na horší úrovni.

Televize Barrandov sice zatím neavizuje programové zaměření svých nových projektů, nicméně web Mediaguru.cz tuší, že půjde o filmový a dokumentární kanál. Dodavatelem obsahu má být společnost SPI International, která ve světě provozuje skupinu kanálů Filmbox. I z tohoto důvodu se lze domnívat, že jeden kanál bude čistě filmový.

U dokumentárního programu lze jednoduše získat víc obsahu za míň peněz. I výroba dokumentárního dabingu je výrazně levnější než u hrané tvorby a tak podobná typová profilace obou programů může být ekonomicky efektivní.

Nové kanály zřejmě skokové nezvýší podíly skupiny Barrandov

Otázkou je, zda mohou nové kanály skutečně zlepšit pozici televizní skupiny Barrandov na trhu. Hlavní kanál TV Barrandov se může pochlubit podíly na sledovanosti v řádech jednotek procent a ani v případě multikanálové strategie nelze čekat výrazné zlepšení. Televizní trh je dostatečně nasycen a dokonce i v oblasti terestrického vysílání mají diváci velmi pestrý žánrový výběr.

Ani v jedné ze dvou předpokládaných oblastí tak nebudou mít nové kanály Barrandova unikátní postavení. Vše, co mohou přinést, už na trhu je v podobě jiných značek. Stačí zmínit Novu Cinema nebo Prima ZOOM.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. dato76

    Myslím, že Barrandov se snaží jít správným směrem, kterým se kdysi vydala Prima. Bohužel s programů Primy, které se kdysi mohli pyšnit svou profilací, zůstalo už pouze obsahově: seriál, seriál a zase seriál. Další filmový kanál pro diváka volných programů by byl určitě správnou volbou. Vezměme si, že si dnes divák upřednostňující základní nabídku může vybrat z desítek tv programů, nicméně se v týdnu najde nejeden den, kdy jde od osmé (v prime-timu) častp film pouze na Nově Cinemě, což považuji za špatné programování ostatních televizí. Pokud mají televize k dispozici několik programů (což je realita) tak nechápu, že si nesnaží najít diváka v každé škatulce. Od většiny lidí slýchávám (včetně mě) slýchávám, že pokud se večer dostanou k televizi a nemají čas se vázat na seriálech, tak je pro ně hlavní volbou večer film. Ať je Nova jakákoliv tohle (narozdíl od konkurence) chápe. Česká televize se již také několikrát v týdnu snažila zařadit na Dvojku od osmé film a hle… ten den má téměř vždy Dvojka nejlepší share. U Primy je situace bohužel na štíru. Její kanály jsou zahlceny jen seriály od rána do večera. Tím více nechápu ubohou strategii všech programových z Primy za poslední léta, pokud ve všedních dnech je na jejich kanálech naprostá absence filmů, tak ve dnech pá-ne jdou např. na třech „Prima“ kanálech proti sobě. Každopádně jsem zvědav s čím Barrandov příjde. Osobně neplacené kanály sleduji poměrně málo, nicméně tento krok Barrandova vítám. P.S.: V polském dvb-t si divák ve všední dny často vybírá až z 5. filmů.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: