Novácký kanál pro muže na spadnutí, lídr trhu navýší cenu reklamy

nova_spiralaTelevize Nova včera potvrdila, že v prvních čtyřech měsících příštího roku spustí nový program, který bude primárně určen mužům. Jméno nové stanice je zatím v testovací fázi, o spuštění se spekuluje již delší dobu. Nejsledovanější tuzemská stanice zároveň představila změnu své obchodní politiky, od roku 2012 bude prodávat reklamu výhradně pro cílovou skupinu 15+.

Kanál 5 bude spuštěn nejpozději na jaře 2012

Novou stanici se značkou TV Nova spustí společnost CET 21 na začátku roku 2012. „Nový kanál je těsně před spuštěním. Pravděpodobně by měl začít vysílat během prvních čtyř měsíců roku 2012. Cílen bude na mužské publikum,“ řekl na prezentaci obchodní politiky televizi pro roku PR ředitel TV Nova Vladimír Mužík. Jméno nové stanice Nova zatím tají: „Název je zatím ve fázi testování,“ řekl Mužík on-line deníku TÝDEN.CZ.

PŘEČTĚTE SI: Nova chce licenci pro Kanál 5 mířící na muže. Co ale nabídne?

Společnost CET 21, majitel licence Novy, zatím provozuje stanice Nova, Nova Cinema, Nova Sport a českou MTV. O chystaném pátém kanálu se mluví delší dobu, první konkrétnější informace se objevily v srpnu 2011, kdy CET 21 požádala o licenci. Původně se spekulovalo o programu pro ženy (Nova si registrovala názvy Nova Lady a Nova Doma). Kanál 5” se nakonec zaměří převážně na mužské publikum.  Stanice si již dříve nechala patentovat několik názvů, mezi nimi například Nova Action, Nova Zone, Nova Men, Nova Hobby či Nova Kids. Místo pro novinku by se mohlo najít například v multiplexu 3.

btv_action_bannerBulharská bTV Action vysílá od letošního roku, patří rovněž společnosti CME. Najde zde Kanál 5 inspiraci?

Reklamu prodá Nova na cílovou skupinu 15+

Televize Nova bude od roku 2012 prodávat reklamu na cílovou skupinu 15+, zatímco aktuálně je to věk od 15 do 54 let. Cílem změny obchodní politiky je „zpřehlednění cen pro zadavatele reklamy„. Pro skupinu 15+ prodává reklamní čas také TV Prima a Česká televize. Šéf obchodu Matej Ribanský změnu odůvodnil tvrzením, že „ne všechny agentury dokázaly klientům vysvětlit, v čem je výhoda cílové skupiny D15-54„.

POZNÁMKA: Televize Nova a její kanál pro muže. Druhá Nova Cinema?

TV Nova ovšem rozhodně diváky ve věku 15-54 let neopustí, primárně bude programovat právě podle diváků v tomto věku. Nejedná se o jedinou změnu v obchodní politice. Zatímco dosud prodávala Nova každý ze svých měřených okruhů zvlášť (Nova a Nova Cinema), nově ji bude nabízet pro obě stanice dohromady. Do stejného balíčku by mohl přibýt i program s pracovním názvem Kanál 5.

PŘEČTĚTE SI: TV Nova má licenci na program pro muže

Zároveň TV Nova oznámila, že zdraží reklamu o 5 až 9 procent. Stejně se vyjádřila i TV Prima, ta zvýší od příštího roku ceny od 10 až 13 procent.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. violista

    No, už by mohl konečně oživnout ten mux3 … a mohli by taky zapojit i Sekundární vysílače. Zatím je to v současnosti jen chcípák o ničem, kterej vysílá jen někde a jen pro vyvolené. U mě to teda nejde naladit odnikud :-/ Domažlice, Cheb, hotel Monty, Hoher Bogen, Ochsenkopf. :-) Krašov, Svatobor, Klet‘ = nepoužitelné.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: