Nova získala práva na FIFA mistrovství světa klubů

FIFA mistrovství světa klubů odvysílají stanice Skupiny Nova. O první fotbalovou mezinárodní trofej roku bude usilovat 7 týmů, favority nasazenými rovnou do semifinále jsou Real Madrid a brazilské Flamengo. Program turnaje startuje už 1. února – finále je na programu 11. února 2023.

RABAT, MOROCCO - JANUARY 13:  The FIFA Club World Cup Trophy is seen on the stage prior to the during the FIFA Club World Cup Morocco 2022 Draw  at Auditorium Complexe Mohammed VI de Football on January 13, 2023 in Rabat, Morocco. (Photo by Angel Martinez - FIFA/FIFA via Getty Images)

Zdroj: Nova, RABAT, MOROCCO – JANUARY 13: The FIFA Club World Cup Trophy is seen on the stage prior to the during the FIFA Club World Cup Morocco 2022 Draw at Auditorium Complexe Mohammed VI de Football on January 13, 2023 in Rabat, Morocco. (Photo by Angel Martinez – FIFA/FIFA via Getty Images)

První tři utkání programu nabídnou stanice Nova Sport. Zbývající čtyři utkání, včetně obou semifinále a finále, odvysílá volně dostupná stanice Nova Action.

„Máme velkou radost, že po úspěšném vysílání nezapomenutelného mistrovství světa v Kataru můžeme divákům nabídnout další prestižní turnaj FIFA. Spolupráce funguje dobře a chtěli bychom v ní pokračovat i dál,“ říká Dušan Mendel, šéfredaktor sportu TV Nova.

FIFA MS klubů se letos odehraje v Maroku. Tuzemští fanoušci se tak mohou těšit na zápasy v atraktivních časech. Utkání se budou hrát odpoledne středoevropského času, semifinále a finále mají stanovený výkop ve 20:00.

Nadcházející turnaj bude zajímavý nejen pro fotbalové fanoušky, ale i pro odbornou veřejnost a novináře. FIFA na turnaji představí novinku, která se týká komunikace hlavního sudího s videorozhodčím. Ta by měla být veřejná.

„Bylo odsouhlaseno, že živá komunikace rozhodčích s videoasistentem rozhodčího bude veřejná jak na stadionu, tak v televizních přenosech. Zkušební období začne na mistrovství světa klubů v Maroku,“ stojí ve zprávě na webu IFAB.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .