Nova uzavřela dohodu se slovenskými kabelovkami ohledně vypínání svých stanic

Součástí uzavřené dohody je časový plán a návrh spolupráce při vypínání kanálů skupiny Nova, které jsou na slovenském území šířeny bez jejího souhlasu. Jedná se o kanály TV Nova, Nova Cinema, SMÍCHOV, FANDA a TELKA.

Nové multifunkční studio TV Nova, odkud se bude vysílat pořad Snídaně s Novou, foto: TV Nova

Nové multifunkční studio TV Nova, odkud se bude vysílat pořad Snídaně s Novou, foto: TV Nova

Plán vypínání Novy na Slovensku není veřejný

Jsme velmi rádi za uzavření této rámcové dohody s asociací, která pod sebou sdružuje řadu významných slovenských poskytovatelů kabelových služeb. Uzavření dohody je v souladu s naší dlouhodobou strategií a jejím cílem je nabídnout slovenským divákům náš kvalitní obsah a jejich oblíbené pořady. Dále samozřejmě jednáme i s dalšími subjekty,“ říká Petr Horák, ředitel sekce nových projektůskupiny Nova.

Slovenská asociace pro kabelové telekomunikace pod sebou sdružuje řadu předních provozovatelů kabelového vysílání. Patří mezi ně například ANTIK Telecom, DIGI SLOVAKIA, Orange Slovensko nebo Slovak Telekom.

Cílem dohody je díky stanici NOVA International dodat slovenským divákům to nejlepší z obsahu nejsledovanější české stanice TV Nova a také jim nabídnout dva sportovní kanály NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2.

UPC ani Skylink nejsou členy asociace

Členem asociace nicméně není největší kabelový operátor UPC ani největší česko-slovenská satelitní platforma Skylink. V případě UPC však dodržování dohody předpokládá, jelikož operátor UPC v minulosti patřil mezi horlivé iniciátory vypínání Novy na Slovensku. Ten ještě před 5 lety považoval šíření Novy v nabídkách jiných operátorů za výrazné narušení konkurenčního prostředí.

Zcela jinou situaci bude muset řešit satelitní služba Skylink. Ta nabízí všechny kanály Novy na svých českých přístupových kartách. Programy Novy ze slovenských karet už vyřadila. V praxi ale nic nebrání slovenským klientům, aby si v České republice zakoupili nové satelitní karty s kompletní českou nabídkou. Technicky není možné zamezit příjmu programů Novy ve slovenských domácnostech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .