Nova Sport 1 končí ve standardním rozlišení. Klienti Skylinku mohou přeladit na HD verzi

Satelitní služba Skylink v pondělí vypne vysílání programu Nova Sport 1 ve standardním rozlišení. Diváci budou muset přejít na HD příjem, pokud chtějí i nadále sledovat tento program. Pro klienty ostatních operátorů se prozatím nic nemění.

nova-sport-objev-rychlost-651

Dne 2. 5. 2016 bude ukončeno satelitní vysílání dalšího programu skupiny Nova ze satelitu Astra 23,5°E ve standardním rozlišení. Platforma Skylink vypíná standardní verzi programu Nova Sport 1 a nabízí už jen HD verzi.

Diváci mohou tento program i nadále přijímat v kvalitnější HD verzi prostřednictvím satelitní televize Skylink, a to v rámci některého z programových balíčků Smart, Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 anebo Komplet,“ dodává mediální zástupce platformy Skylink Marek Němec.

Skylink diváky upozorňuje, že pro příjem programů vysílaných ve vysokém rozlišení HD, resp. ve formátu MPEG-4, je nutný HD satelitní přijímač nejlépe s certifikací Skylink READY.

Pro klienty ostatních satelitních nebo kabelových služeb se momentálně nic nemění. Nova Sport 1 vysílá i nadále ve standardním rozlišení u řady operátorů. Na satelitu je její verze k dispozici i v nabídce platformy freeSAT. I v jejím případě se ale očekává na modernější a úspornější standardy vysílání.

Technické parametry pro naladění programu Nova Sport 1 HD v nabídce Skylink:
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 11876 MHz
Polarizace: Horizontální
FEC: 3/4
Symbolová rychlost: 29900 kS/s
Norma: DVB-S2/8PSK
Pilot: ON

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .