Nová slovenská sportovní televize odstartuje v řádu týdnů

slovak-sport-tvSportovní televize Slovak Sport TV, kterou připravuje tým nitranské Central TV, odstartuje v testovacím provozu v řádu několika týdnů. Server RadioTV o tom informoval ředitel stanice Robert Greguš. Testovací vysílání v rámci platformy Skylink by mohlo odstartovat v průběhu června. Nová televize naváže spolupráci s osobnostmi slovenského sportovního světa a dá prostor mladým a ambiciózním tvářím.

Televize Slovak Sport TV disponuje technikou k produkci vlastních přenosů v HD rozlišení. Na satelitu ale bude její signál zřejmě dostupný v SD z důvodu omezené kapacity. Alespoň tak to komunikuje šéf platformy Jaromír Glisník. Cílem managementu televize je ale HD vysílání pro co největší skupinu diváků. „Každý operátor bude mít k dispozici HD signál, ale nemůžeme ovlivnit, v jaké podobě ho nabídne svým abonentům. S platformou Skylink jsou jednání dlouhá právě pro to, že chceme vysílat v HD rozlišení. Snažíme se vyjednat co nejlepší podmínky, abychom mohli zahájit vysílání na satelitu v HD v MPEG-4 o datovém toku 8 Mbits,“ říká Greguš.

Právě vysoká kvalita obrazu a prvotřídní provedení sportovních přenosů je cílem nové televize. I z tohoto důvodu hodlá určitě vysílat v kryptovaném režimu jako placená televize. Důležitým zdrojem přijmu budou poplatky od kabelových a satelitních operátorů. „Máme za to, že budoucnost vysílání je v HD a hodláme se prezentovat obrazem ve vysoké kvalitě, aby nikdo nemohl říct, že máme obraz na úrovni ‚severokorejské státní televize‘,“ dodal Greguš s narážkou na nedávný blog šéfredaktora RadioTV, který v subjektivně pojatém blogovém příspěvku přirovnal obrazovou kvalitu televize Central na satelitu právě k severokorejské státní televizi.

Nižší obrazovou kvalitu vysílání televize Centrál vysvětluje Greguš omezeným rozpočtem pro tento typ vysílání. „Pro regionální televizi je problém sehnat dostatek peněz pro satelitní vysílání. Nyní využíváme na satelitu datový tok 2Mbits. Je to kompromis, rozhodli jsme se radši vysílat na satelitu v nižší kvalitě než tam nebýt vůbec,“ vysvětlil ředitel televizí Central a Slovak Sport TV Robert Greguš.

BLOG: Slovak Sport TV? Prosím, jen to ne!

slovak-sport-1

U sportovní televize ale šéf projektu avizuje, že půjde skutečně o plnohodnotný projekt. Financování má stát na třech pilířích. Mimo klasické reklamy a plateb od operátorů se budou na financování podílet i sportovní svazy, jež musí v případě utkání slovenské reprezentace zajistit televizní přenos.

V případě úspěšné realizace může být Slovak Sport TV více než důstojnou náhradou za pozastavenou veřejnoprávní Trojku STV a zajímavou alternativou k sportovní televizi ČT 4.

slovak-sport-2

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: