Nova se připravuje na narozeninové vysílání, výročí hodlá připomínat celý měsíc

nova-20let-651-noperex

Prakticky celý měsíc únor si Nova bude připomínat kulaté dvacáté výročí zahájení vysílání. V příštím týdnu uvede speciální vydání několika svých pořadů, chystá oslavu v Národním muzeu a slibuje velkou programovou novinku.

Televize Nova si v příštím týdnu připomíná dvacáté výročí zahájení vysílání. Přesně 4. února 1994 začala vysílat svůj program a na dlouhou dobu se stala synonymem komerčního televizního vysílání nejen v České republice, ale i na sousedním Slovensku. Výrazným motorem diváckého zájmu byly publicistické a zábavné pořady vlastní tvorby a hlad po zahraniční produkci. To umožňovalo Nově dosahovat výrazného zájmu diváků i s podprůměrnou americkou produkcí doplněnou některými očkovými tituly.

V prvních letech bez vlastní seriálové produkce

V prvních deseti letech se dokonce jednička na trhu obešla bez vlastní seriálové produkce. V průběhu své krátké historie sice uvedla pár sitcomů, pilířem programu byla však právě americká produkce a zábavní pořady, které nahrazovaly nákladnější dramatickou tvorbu. I po dvaceti letech si Nova udržuje pozici market leadera, i když jí postupně vyrostla plnohodnotná konkurence v podobě skupiny Prima a český trh se rozšířil o několik digitálních stanic, z toho jednu plnoformátovou.

Nynější úspěch sama skupina vnímá ve třech rovinách – prvním pilířem jsou vlastní seriály, druhým zpravodajské pořady a třetím zábavné pořady. Mezi vlastní seriály patří Doktoři z Počátků, Expozitura II, Kriminálka Anděl IV, Policie Modrava a dlouhodobě nejsledovanější české seriály současnosti Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2.

Nova - náhled vizuálu z roku 2001

Nova v obrazech

Televizní skupina Nova si v úterý 4. února 2014 připomene dvacáté výročí zahájení vysílání. Podívejte se na historický vizuál v průběhu posledních dvaceti let. Jak se vyvíjela tvář nejpopulárnější televizní stanice u nás?

Zobrazit fotogalerii

Hlavním pilířem bývaly levné estrády, nyní jsou to nákladné reality shows

Televizní noviny TV Nova, které jsou součástí druhého programového pilíře, jsou s 64% průměrným podílem na sledovanosti nejúspěšnějším dlouhodobě vysílaným pořadem na českém televizním trhu, a to od začátku vysílání.

Hlavním pilířem vysílání však byla v prvních letech zábava. Ta se ale v průběhu posledních let posunula od televizních estrád a skečových šou k žánru docu-soap a reality show. Mezi představitele třetího pilíře tak nyní patří talentové reality show – Nova uvedla několik sérii SuperStar  a chystá pokračování Hlasu.

Narozeninová obrazovka s novou grafikou

Při příležitosti dvacátých narozenin se Nova oblékne do narozeninového kabátu. Po celý únor, který se bude točit v duchu oslav, bude vysílání doplněno novým dedikovaným symbolem k 20. výročí i staničními identy. Veškeré aktivity budou provázány zastřešující kampaní „Všechno nejlepší nám všem“. Zároveň i celá staniční grafika projde faceliftem, který divákům zaručí ten nejlepší zážitek ze sledování televize.

Přesně v den narozenin, 4. února, proběhne v Národním muzeu oslava. Symbolicky se osobnosti sejdou tam, kde bylo před dvaceti lety slavnostně zahájeno vysílání a proběhne přípitek. V den narozenin, 4. února, poběží od 21.30 hodin speciální pořad Všechno nejlepší, kde je shrnuto „všechno nejlepší“ z dvacetileté historie televize. V živých vstupech se diváci podívají do zákulisí oslav narozenin a dozví se, jak toto výročí prožívají známé tváře TV Nova.

Nova - Televizní noviny v roce 2014

Nejdéle působící tvář v TV Nova – moderátor Rey Koranteng

Hybatel Vladimír Železný přeje dobrou chuť k obědu

Významným hybatelem dění na mediální scéně byl v prvních deseti letech Novy i její spoluzakladatel a generální ředitel Vladimír Železný. Ten měl každou sobotu ve vysílání svůj kontaktní pořad Volejte řediteli, no pořad skončil jeho nuceným odchodem z vedení této stanice. Není tedy jasné, zda i Železný přímo a osobně popřeje svému dospělému dítěti vše nejlepší, nicméně určitě se k tomuto datu vyjádří ve svém nynějším kontaktním pořadu Volejte Železnému na TV Barrandov.

Sama Nova bez svého někdejšího ředitele si připomene oslavy ve svých magazínech. Úterní Snídaně s Novou bude věnováno pouze oslavám. Magazín Prásk! připraví reportáže z oslav na čtvrtek a týdenní cyklus uzavře v sobotu kontaktní pořad Volejte Novu. Pikantní je, že bude poběží souběžně právě s pořadem Volejte Železnému na TV Barrandov.

Den otevřených dveří a „zlatý hřeb programu“

Hlavní týden oslav zakončí i Den otevřených dvěří v sobotu 8. února. Registrovaným zájemcům se otevřou ateliéry seriálů Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 a Doktoři z Počátků. Zpřístupněny budou i kulisy připravované talentové show Hlas a televizní zpravodajství a k dispozici budou i tváře a osobnosti televize. Zájemci se mohou registrovat na stránkách Nova.cz.

Jako zlatý hřeb narozeninových oslav slibuje Nova pro diváky výraznou programovou novinku, kterou představí na konci února. Další podrobnosti tak budou následovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,