Nová satelitní televize od T-Mobile pomůže i Skylinku

satelitydumvelkeMobilní operátor T-Mobile začne zanedlouho nabízet satelitní televizi pro české diváky. Neoficiální zákulisní informace potvrdili zástupci operátora na včerejší tiskové konferenci. Český satelitní trh tak bude mít k dispozici až pět různých platforem, část programů bude T-Mobile sdílet s konkurenčním operátorem Skylink.

Část nabídky bez měsíčního poplatku

Společnost hodlá nabídnout 18 programů bez měsíčního poplatku, ale s autorizovaným nedotovaným přijímačem. Satelitní komplet bude firma dodávat v ceně necelých 6000 korun. Pokud si zákazník vybere základní balíček 43 programů s měsíčním poplatkem 449 korun na dva roky, může mít dotovaný satelitní komplet zdarma. Samotná přístupová karta by měla být k dispozici za 1600 korun.

Služba by měla obsahovat tři prémiové balíčky – filmové programy HBO, HBO HD a Cinemax. Druhý balíček nabídne produkt CS TV od společnosti Film Europe, který obsahuje kanály Doku CS, Kino CS a Muzika CS. Nejdražší položkou bude HD balíček, který je pro část diváků nutností. Ten bude stát necelých 300 korun, případně 349 korun podle toho, ke kterému balíčku si jej divák objedná.

Skylink pomůže konkurenci

Technickou infrastrukturu poskytne konkurenční operátor Skylink, z pozice 23,5 stupně východně. který si tím v podstatě vytvoří nového konkurenta. Umožní mu to ale snížit náklady na provoz vlastní služby, což je pro konkurenci lepší alternativa než kdyby si T-Mobile pro svou televizní nabídku pronajal úplně novou kapacitu.

Produkt s názvem T-Mobile televize se cenově zařadí vedle konkurenční služby UPC Direct. Nabídne levnou základní alternativu bez poplatků podobně jako to dělají platformy CS Link a Skylink. Další placené alternativy budou mírně dražší než konkurenční nabídky obou zmíněných platforem. Nejlevnější platformou z hlediska poměru cena/počet programů i nadále zůstane Digi TV.

platforma-magiosat-velkyT-Mobile televizi bude provozovat společnost, která má stejnou vlastnickou skupinu jako provozovatel slovenské služby Magio Sat. Foto: PR Slovak Telekom

Slovenský Magio Sat do České republiky nepřijde

Platforma T-Mobile televize bude na českém trhu fungovat jako virtuální operátor. Je překvapivé, že se česká společnost nespojila se slovenskou platformou Magio Sat, kterou provozuje Slovak Telekom patřící do stejné vlastnické skupiny jako český T-Mobile. Pro tuto platformu je ale určitě vhodnější vysílat na nejsledovanější pozici 23,5 stupně východně, kterou můžou diváci kombinovat i se sousední pozici 19,2 st.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .