Nova přišla o výkonného ředitele, Jan Řehák odchází

nova-spiralaTelevize Nova přišla v krátkém sledu o dalšího klíčového managera. Mluvčí skupiny Michaela Fričová ve večerní tiskové zprávě informovala, že výkonný ředitel Jan Řehák rezignoval a svou funkci opustil s okamžitou platností. Řehák působil v Nově od roku 2007 na pozici obchodního ředitele. Loni se stal po odchodu dlouholetého generálního ředitele Petra Dvořáka současně i výkonným šéfem skupiny Nova.

Jan Řehák do Novy přišel před čtyřmi lety z mediální agentury ZenithOptimedia Prague, kde dva roky působil jako generální ředitel a jednatel. Odchod dlouholetého šéfa obchodního týmu Novy přichází v době, kdy se nejúspěšnější česká televize potýká s nedostatkem inzerentů. Její celodenní podíl v klíčové cílové skupině diváků 15-54 let klesl v posledním týdnu na 36 procent, přičemž plánovaná hranice, pod kterou kanály Nova a Nova Cinema v součtu neměly klesnout je 40 procent. Všiml si toho server Digizone.cz. Nova se zároveň potýkala i se slabší prodejností reklamních časů, na březen dokonce mimořádně snížila cenu reklamy protože neměla vyprodané určité bonitní časy. Základní cenu reklamy pro rok 2011 přitom Nova snížila o deset procent ve srovnání s předchozím rokem.

jan-rehakJana Řeháka na pozici ředitele obchodu nahradí Matej Ribanský ze slovenské televize Markíza. Ten má bohaté zkušenosti s vedoucími pozicemi v různých slovenských televizích. Působil jako výkonný ředitel televize Joj, zakládal hudební televizi Musiq1 a dva roky vedl zpravodajskou televizi TA3. Nyní zastává funkci obchodního ředitele právě v Markíze, jež patří přímo pod provozovatele televize Nova, společnost CET 21. Obě televize vlastnicky zastřešuje mediální skupina CME.

Podle mluvčí Novy Michaely Fričové setrvá Ribanský ve své pozici obchodního ředitele TV Markíza a zároveň převezme zodpovědnost za vedení obchodního oddělení TV Nova. „Již mnoho let pracuji v oblasti televizního prodeje v rámci našeho regionu a řízení obchodního oddělení společnosti CET 21 je pro mne velkou výzvou. S obchodním týmem budeme nadále dodávat našim klientům tu nejlepší nabídku na trhu,“ uvedl nový obchodní šéf Novy. Tisková zpráva neuvádí, zda bude jeho působení v nové pozici dlouhodobé nebo zda jde pouze o dočasný záskok.

Odcházející výkonný a obchodní ředitel Jan Řehák neupřesnil důvody své rezignace. Pouze uvedl, že se chce zaměřit na nové projekty. Jak trefně upozornil Ondřej Aust ze serveru Mediář.cz, podobný cíl deklaroval při svém odchodu i dlouholetý generální ředitel Novy Petr Dvořák. Tato televize za poslední půlrok vyměnila prakticky celý vrcholový management. Po Dvořákově odchodu totiž rezignoval i tehdejší výkonný ředitel David Stogel a jeho pravomoci převzal právě Řehák, jež odchází teď.

Na čele nejužšího managementu Novy momentálně stojí generální ředitel Jan Andruško, programová ředitelka Alex Ruzek a nový obchodní ředitel Matej Ribanský.

Foto: TV Nova

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,