Nova připravuje svůj šestý kanál – komediální Smíchov

nova_spirala_perexKdyž před několika lety spouštěla Nova svůj druhý kanál Nova Cinema, vyvolala tím velká očekávání. V dnešní době uvedení dalšího kanálu na trh nepřekvapuje. Tentokrát Nova požádala a získala licenci na komediálně zaměřený kanál Nova Smíchov. Půjde už o šestý program skupiny Nova.

Příští rok mají na trh přibýt tři nové televizní programy. Skupina Prima plánuje spuštění dokumentárního programu Prima Zoom, Česká televize hodlá uvést dětský kanál ČT3 a televize Nova připraví svůj Smíchov. Program nového celoplošného kanálu má být zaměřen na dramatickou a dokumentární tvorbu komediálního charakteru tradičně z americké produkce. Podobný kanál na českém trhu už působí, provozuje ho společnost HBO Česká republika, ale jde o prémiový program.

Zatím není jasné, zda nový komediální kanál od Novy bude placený nebo neplacený. Je ale pravděpodobné, že Nova i v tomto případě vsadí na volné vysílání a využije k tomu multiplex 4 společnosti Digital Broadcasting, kam umístila už svůj pátý program Fanda pro muže. Do skupiny Nova patří ještě neplacené stanice Nova a Nova Cinema, a kabelové a satelitní kanály MTV Czech a Nova sport, které mají k dispozici platící abonenti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,