Nova poutá na unikátní dokument Stále spolu ve své službě Voyo

Videotéka VOYO z portfolia skupiny Nova přináší svým uživatelům diskutovaný snímek Stále spolu o rodině žijící mimo společnosti a civilizace. Světovou premiéru si odbyl v soutěži debutů prestižní mezinárodní přehlídky dokumentárních filmů IDFA v Amsterdamu, kde získal nominaci na nejlepší film.

stale-spolu-1-651

Profesionální otec vede své potomky ke svobodě a souznění s přírodou

Film mapuje rodinu vysokoškolsky vzdělaných rodičů Petra a Simony, kteří spolu žijí dvacet pět let. Mají devět dětí, se kterými bydlí v maringotkách na šumavské louce poblíž Sušice – bez televize a tekoucí vody. Autoritativní Petr sám sebe nazývá „profesionálním otcem“ a své potomky vede ke svobodě a souznění s přírodou. Zároveň se je snaží chránit před škodlivým vlivem konzumní společnosti.

Děti Petra a Simony do školy chodí jen na přezkoušení. Rodinná soudržnost, která v dnešním západním světě už prakticky nemá obdoby, působí na první pohled idylicky. Při bližším pozorování však začínají vyvstávat pochybnosti.

Petr vybudoval vlastní království, kde se snaží navázat na životy prapředků z předminulého století a znovuobjevit dávno zapomenuté rodinné hodnoty, jakými je například sounáležitost. Pochopit jejich život znamená zároveň zpochybnit ten svůj. Otázka, která mě pronásleduje již dvanáct let, zní, zda se děti dokážou a budou chtít vymanit z všeobjímajícího vlivu svého otce,“ říká režisérka Eva Tomanová.

Fotogalerie k filmu Stále spolu

stale-spolu-2-651

stale-spolu-3-651

stale-spolu-1-651

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .