Nova oživí zpravodajský kanál Nova news, vysílat bude na internetu

nova_spiralaProvozovatel televize Nova požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o licenci pro nový zpravodajský kanál Nova news. Na rozdíl od ambiciózního projektu zpravodajské televize, kterou Nova představila před osmi lety půjde pouze o videosmyčku na internetu. Vysílat bude 18 hodin denně zpravodajství, publicistiku a pořady vlastní tvorby.

Podobný projekt přitom Nova plánovala ještě v roku 2004, kdy se ucházela o čtyři licence pro zemské digitální vysílání, konkrétně pro kanály Nova film, Nova seriál, Nova news a Nova sport. Tou dobou byl televizní trh přísněji regulovaný a licence nebyly nárokovatelné. Nova ale do DVB-T vysílání nakonec zařadila pouze svůj hlavní kanál a doplňkový kanál Nova Cinema. Ten vznikl sloučením projektů Nova film a Nova seriál. Sportovní program Nova sport nakonec vysílat nezačal, došlo pouze k přejmenování existující Galaxie sport, která přešla do portfolia této mediální skupiny.

Ani projekt zpravodajské televize Nova news nebyl nakonec realizován. Česká televize tehdy přispěchala s vlastní zpravodajskou stanici ČT 24. Tím bezprostředně reagovala právě na plány Novy a finanční skupiny J&T, která se rovněž ucházela o licenci se zpravodajským kanálem Z1. Překvapivé ale je, že Nova nehodlá svůj nový program šířit ani přes satelit ani v kabelových sítích. Vysílání pouze na internetu může být z hlediska provozních nákladů zbytečným luxusem.

Pokud Nova bude chtít přilákat diváky kvalitním obsahem, bude muset do něj investovat značné prostředky. V takovém případě je by ale satelitní šíření signálu v kombinaci s internetem tvořilo jen menšinu provozních nákladů. Kanál Nova news by zároveň mohl být jediným nekódovaným programem této skupiny na satelitu, jelikož by přinášel pouze původní obsah, který není licenčně omezen pouze pro území České republiky.

Zda společnost CET 21 bude skutečně šířit svůj zpravodajský kanál na internetu, to ukáže čas. Vydaná licence s kabelovým ani satelitním šířením nepočítá. Později ale může dojít ke změně licence, pokud o to Nova požádá.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,