Nova mění studio i grafiku Televizních novin, zavádí variabilní kulisy

nova-studio-tn-651

Televize Nova jde v rámci oslav 20. výročí zahájení vysílání ještě dál a přesně za deset dnů představí novou podobu Televizních novin i nového multifunkčního studia. Záběry ze studia však médiím zatím neuvolnila.

Klíčovými prvky nového zpravodajského studia budou unikátní zakřivená projekční stěna o celkové ploše 20 metrů čtverečních, která umožňuje zobrazení ve vysokém rozlišení ULTRA HD, doplněná průhledným stolem pro moderátory s vlastní projekcí grafiky. Dálkově ovládané digitální pozadí dovoluje měnit barevné ladění a světelnou atmosféru ve studiu v reálném čase.

Nova slibuje i druhou projekční stěnu o celkové ploše osm metrů čtverečních, jež má být největší dotykovou obrazovkou v Evropě. Divákům umocní zážitek ze sledování zpravodajských analýz, sportovních novin a počasí, které navíc přichází s vlastní unikátní technologií, jež umožňuje ovládat televizní grafiku pohybem a gesty. Nova tak avizuje opravdovou proměnu zpravodajství.
Díky multifunkční koncepci studia bude možné měnit uspořádání jeho prostoru během několika minut do množství variabilních sestav. Studio bude využíváno nejen pro polední, odpolední a večerní Televizní noviny, Sportovní noviny a Počasí, ale i pro natáčení Střepin, Víkend, Prásk, studia F1 a dalších zpravodajských a publicistických pořadů.

Nova zatím neuvolnila prvotní záběry svého nového studia pro ostatní média. Z popisů je nicméně patrné, že se v provedení svého zpravodajského studia pokusí předčit světové zpravodajské stanice. Pohledná a zajímavě řešená studia mají například u nás dostupné stanice Sky News, BBC World nebo Al Jazeera English.

Už současné pojetí studia mělo napodobovat koncept těchto stanic, v podání Novy ale provedení nepůsobilo tak povedeně. Současné studio totiž místy působilo tak, jakoby dva moderátoři seděli před projekční plochou. Nova však získala kladné body u diváků díky tomu, že jako první investovala do vysílání vlastních zpravodajských relací v HD rozlišení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .