Nová letos vsadila na premiéry, nabídka bude bohatší

nova-spiralaTelevize Nova včera novinářům představila hlavní programové projekty letošního jara. Ve srovnání s předchozími lety uvede mnohem víc premiér. Vsadila ale především na osvědčené projekty. Hlavním tahákem má být talentová soutěž Hlas Česko Slovenska, dva premiérové seriály vlastní tvorby a osvědčené původní tituly.

Nejnovější světová pěvecká soutěžní show Hlas ČeskoSlovenska, sitcom Helena, taneční seriál První krok, třetí řada Kriminálky Anděl, nová série Výměny manželek, další premiérové epizody původních seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice. To je jen výběr z bohatého jarního programového schématu hlavního programu TV Nova, na který nás upozornila mluvčí této televize Marie Fianová. „Jarní vysílací schéma pro rok 2012 přinese v únoru divákům téměř každý týden jednu výraznou novinku,“ prozradila mluvčí. Únor ale není klíčovým měsícem v rámci jarního období. Soutěž Hlas Česko Slovenska poběží až do června, vlastní seriály budou mít rovněž delší průběh.

Hlas Česko Slovenska – talentový mix z Nizozemska

Už v únoru začne Nova společně se slovenskou Markízou vysílat licencovanou pěveckou show, která vznikla v Nizozemsku, podobně jako řada jiných celosvětově úspěšných formátů. Soutěž s původním názvem The Voice of… se ale bude od konceptu SuperStar a podobných projektů odlišovat. Hlavními postavami kromě samotných soutěžících budou pěvečtí koučové z řad respektovaných osobností českého a slovenského hudebního nebe.  V první fázi se budou rozhodovat jen na základě hlasu soutěžícího, kterého uvidí až poté, co ho pošlou do dalšího kola. Pak si talentovaný soutěžící zvolí svého kouče a ten bude působit jako jeho mentor.

Jde nepochybně o zajímavý koncept, jenže složení mentorů spíš vychází vstříc bulvárním magazínům než soutěžícím. Především bude velice složité přijmout přítomnost slovenského rappera Patrika Vrbovského, který se v roli Rytmuse stal synonymem urážek a vulgarismů směrem k soutěžícím poslední řady SuperStar. O jeho rapperských kvalitách sice není pochyb, nicméně kvalita jeho zpěvu je přece jen diskutabilní. Zbytek poroty je ale už očekávaný – Michal David, Josef Vojtek a Dara Rolins. Chybí snad jen slovenský „SuperStar guru“ Paľo Habera, který bude letos na obrazovkách chybět. Neuvidíme ani elitní slovenskou moderátorku Adelu Banášovou, která moderování soutěže odmítla kvůli pracovní vytíženosti. Projekt se bude vyrábět v Praze, zatímco Adela každý den vysílá na slovenském Fun rádiu. Producenti tak vsadili na zpěvačku Tinu, která bude po boku Leoše Mareše moderovat další významný formát. První díl Hlasu Nova odvysílá v neděli 12. února, soutěž vyvrcholí finálovým večerem v červnu.

the-voice-of-novarytmus-dara-rolinsBude kontroverzní Rytmus v pořadu Hlas Česko Slovenska znovu potřebovat „pípátko“? Foto: TV Nova

Seriál z prostředí taneční akademie a náhrada za Comeback

Na jaře se na TV Nova objeví také seriál z prostředí taneční akademie s názvem První krok. Ten líčí vzlety a pády mladých nadějných tanečníků pod vedením bývalé profesionální tanečnice a ředitelky taneční akademie Kláry Jakubské. V hlavní roli se můžeme těšit na Veroniku Žilkovou. Seriál Nova nasazuje premiérově, i když jej natočila ještě v roce 2009. V té době ho stihla odvysílat i slovenská Markíza, nesetkal se ale s výraznějším ohlasem.

Větší naděje tak šéfové Novy vkládají do sitcomu Helena, jež líčí rodinný život početné rodiny Musilů. Helena je cílevědomá žena, která se ale na úkor své rodiny vzdala svých snů a čelí všem strastem a radostem rodinného života s velkým nadhledem a optimismem. V hlavních rolích se objeví Sandra Pogodová, Leoš Noha a Martha Issová. Můžeme se nechat překvapit, nakolik bude tato situační komedie náhradou za úspěšný Comeback, jehož tvůrčí tým se kvůli nejistotě ohledně nových projektů na Nově před rokem rozpadl.

prvni-krok-serial-osazenstvo-675Osazenstvo seriálu První krok, foto TV Nova

Nebojte, Nova nezapomněla na Ulici ani Ordinaci

Pokud jste pravidelným divákem Novy a hledáte odpověď na to, co se stalo s oblíbenými seriály Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice, tak vězte, že oba tyto projekty budou pokračovat. Jedná se totiž o nejvýkonnější díla z novácké vlastní produkce a nejinak tomu bude i v letošním roce. Podle tiskových materiálů nás v obou seriálových projektech čekají nové tváře, neobvyklé dějové zápletky, osudové zvraty, dramata a radostné události. V Ordinaci, která startuje v poslední lednový den, se objeví Vladimír Kratina v roli otce MUDr. Eriky Jánské. Tým denního seriálu Ulice posílí herci Jitka Sedláčková a Jiří Bábek jako rodiče Vojty Kalicha. Herecká dvojice Lenka Termerová a Jan Vlasák ztvární role rodičů Marty Seidlové. Poslední novou hereckou dvojicí bude Vanda Chaloupková s Michaelou Doubravovou. Nova zároveň uvede i třetí řadu Kriminálky Anděl.

Své místo dostane na Nově i česká filmová produkce. Lídr trhu uvede mimo jiné premiéru pohádky Čertova nevěsta, příběh založený na skutečných událostech s názvem Habermannův mlýn, komedii Román pro muže, která vypráví příběh tří sourozenců na tradičním výletě do hor. Ze zahraniční produkce čeká diváky romantická komedie Bejvalek se nezbavíš, hravá love-story Dopisy pro Julii, americko-britská romantická komedie Jak ukrást nevěstu nebo film o cynickém superhrdinovi s názvem Hancock.

ordinace-osazenstvo-675Osazenstvo seriálu Ordinace v růžové zahradě. Foto: TV Nova

Nova Cinema nabídne několik premiér – Pana prstenů nebo Nouzový východ

Jarní schéma na druhém kanále Novy odstartovalo toto pondělí. Diváci programu Nova Cinema se mohou těšit na strhující velkofilm Marie Antoinetta, který nabízí pohled na život mladé dámy na francouzském trůně. Na obrazovce se objeví i jeden z nejúspěšnějších velkofilmů Pán prstenů, romantické drama Nouzový východ, snímek Fontána, vyprávějící o dlouhé životní cestě muže, který se rozhodl postavit osudu a svést s ním věčný boj o záchranu milované ženy nebo film Rudý baron, zaměřený na život slavného německého stíhacího letce za 1. světové války.

Nova Sport pokračuje v zavedeném trendu

Do jubilejního desátého roku vysílání vstupuje Nova Sport (předtím Galaxie sport) atraktivní programovou nabídkou. Pod svým současným názvem sice působí jen tři roky, za celý ten čas ale pokračuje ve svém zavedeném standardu. Anglickou fotbalovou Premier League sice diváci i nadále uvidí pouze na kanále Digi sport, nicméně Nova Sport se snaží výpadek této soutěže nahradit řadou jiných atraktivních přenosu. Z fotbalu to bude i nadále domácí Gambrinus liga, evropská Champions League nebo holandská Ligue 1. Silnější postavení má i nadále hokej, kde Nova Sport tradičně nabízí zámořskou NHL, evropsko-ruskou KHL nebo domácí Tipsport extraligu.

Z jiných sportů si na své přijdou příznivci nedávno obnovené sezony basketbalové NBA. V březnu diváci uvidí zahájení nové sezóny nejsledovanějších motoristických závodů Mistrovství světa Formule 1, v dubnu se na obrazovky vrací seriál přenosů z Mistrovství světa silničních motocyklů. Jaro přinese také zahájení golfové sezóny nebo přímé přenosy rugby.

nova_sport

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .