Nová hudební televize Country no. 1 se ubírá zajímavým směrem

country-no-1-651-1

To, co vypadá jako nová country televize, je ve skutečnosti druhým programem populární televize Šlágr. Zkušební vysílání projektu Country no. 1 bylo zahájeno v tomto týdnu a stanice odhalila i nápaditý vizuál.

Provozovatel televize Šlágr naznačil profil stanice už v žádosti o licenci. Naproti původním předpokladům bude druhý kanál vysílat pod značkou Country no. 1, i když část obsahu bude podobná i televizi Šlágr. V licenci sice provozovatel uvádí označení programu Šlágr TV 2, nicméně záhy může požádat o změnu na finální název.

Kanál Country no. 1 se objevil v celoplošném multiplexu 4 provozovatele Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka. Jde o další hudební televizi v Česku, která je šířena přes pozemní vysílače. Náš spřátelený web Parabola.cz přinesl náhled vizuálu nové stanice.

Stanice má podle licence vysílat původní teleshoppingový program zaměřený na nabídku prodeje hudebních a zábavních pořadů na zvukových a zvukově-obrazových záznamů a na prodej dalších výrobků a služeb souvisejících s tématickým zaměřením obchodních sdělení – teleshoppingových pořadů zařazených do tématických bloků, nabízejících prodej hudebních pořadů a prodej dalších produktů a služeb propagovaných v obchodních sděleních.

country-no-1-651-2

country-no-1-651-3

Autor článku:

Komentáře (10)

 1. Majda

  Odpovídá tady někdo z TV Country No.1 ? Facebook zatím nemáte a co se týče hudby,..pouštíte dokola tu samou smyčku,…dlouho se to vydržet nedá…je tolik Country hudby,…práva na Ose nejsou tak drahá, aby jste musely pouštět dokola to samé….nechápu…..je to sice vysílání tvz. na zkoušku, ale právě proto by to mělo stát za to :) díky :) Majda

 2. vobora

  Dobrý den.Jestli se nepletu,tak na Parabole byl článek,až začne ostré vysílání,tak se změní kvalita obrazu.To se bohužel nestalo.Na televizi 127cm. to vypadá dosti špatně.Většinou to je máznutý a občas to i kostičkuje.

 3. Charlie two

  …souhlasím s diskutujícími a doufám,že až spustí Country No1 naplno,nebude jen americká moderní country převážně z CMT,ale vzpomenou si také na starší interprety jako např.Bobby Bare,Willy Nelson,George Jones,Tommy Overstreet,Loretta Lynn a na další špičkové zpěváky.Vím,že to bude těžké ohledně licencí a autorských práv,ale snad se nějaká cesta najde i za cenu nějaké té reklamy.

 4. brouk1

  jsem od malička velkým fanouškem americké country a dlouholetým autorem country pořadů pro Český rozhlas HK, ale od té doby, co vysílá Tv stanice Country no.1 se stydím někde vyslovit, že poslouchám tento žánr! Až na pár výjimek absolutní propadák, už si to nepustím. Pevně věřím, že od září se vše změní!

 5. Svatopluk

  Country music poslouchám od malička a když se nedávno objevila stanice Country no. 1, byl jsem nadšený. Už nejsem. Je to děsný!!! Strašný!!! Disco-country, rap-country, hardrock-country… To mě absolutně nezajímá. Češi jsou zvyklí na tradiční country a ta zatím v nové televizi nedostala sebemenší prostor. Současná moderní country ať na programu klidně je. Ať našinec vidí, jak se tato hudba v Americe vyvíjí, proč ne? Ale pár hodin týdně musí stačit vrchovatě! Kde jsou tyhle ikony…? Johnny Cash, Carter Family, Hank Williams, Hank Snow, Johnny Horton, Flatt & Scruggs, Loreta Lynn, Patsy Cline, Stonewall Jackson, Willie Nelson, Buck Owens, Merle Haggard, Bobby Bare, Lynn Anderson, Kris Kristofferson, Tom T. Hall, Tex Ritter? A desítky dalších? A co nějaký dokument o těchto hvězdách? Hudební filmy… Jestli se v září nedočkám výrazné změny k lepšímu, blokuju. Ať mi Peterka vleze na hrb!

 6. benjou

  Country music to je pro mne 1 mezi muzikou. Dlouho jsme čekali na slibovanou TV CONTRY No1 až jsme se konečně dočkali, ale s velkým sklamáním. Vždyť tohle není to country na, které jsme se tolik těšili. Doporučil bych Vám, kteří tento program spravujete, poslechněte si CONTRY RADIO PRAHA, to je to contry co máme rádi, ale s Vaším televizním běžte někam, vždyť to se nedá poslouchat a když tak jenom malou chvilku. Kde máte ty hvězdy Country? Snad ne mezi tím co vysíláte? Škoda.

 7. artlan

  artlan
  TV stanice Courty No.1 je příklad jak dovedeme v tonto státě zazdít dobrý nápad. Programem a změnou ve vysílání jsem znepokojen. Co si na Slágru vymyslý dál? Snad Zprávy? I když na satelitu a kabelu je to jen Coutry No.1 ale jak dlouho? Mám Coutry rád a z Coutry No.1 jem měl radost. Protože platí když coutry tak z Ameriky. Poslouchám ji na internetovém radiu rovnou z USA i s anglickým slovním doprovodem. Předpokládal sem že ta naše Coutry No.1 budě oknem na americkou coutry. Je to pokus jak vytěsnit nápad čístě coutry stanice. Podobně to dělali za socialismu.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: