Nová generace digitálního televizního vysílání v dalších oblastech

Přechodová síť pro vysílání v novém standardu televizního vysílání DVB-T2 pokrývá další dvě významné oblasti. České Radiokomunikace spustily vysílaní ve východních Čechách a moravskoslezském regionu, a to z vysílačů Černá hora a Lysá hora.

Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, můžete ještě několik let zůstat u standardního rozlišení. Ilustrační foto Shutterstock.com

Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, můžete ještě několik let zůstat u standardního rozlišení. Ilustrační foto Shutterstock.com

Přechodová síť DVB-T2 pokrývá 83 procent domácností

Síť tak již pokrývá 83,1 % domácností. Přechod na DVB-T2 je nutný z důvodu odebrání části televizních kmitočtů, které budou po roce 2020 alokovány pro mobilní datové sítě „5G“.

Pozemní vysílání využívá zhruba 60 % domácností v ČR a je to jediná platforma, která bezplatně zpřístupňuje divákům nejatraktivnější tuzemské televizní stanice.

Souběžné vysílání, které Radiokomunikace spustily v souladu se schválenou vládní strategií a novelou Zákona o elektronických komunikacích, má velmi důležitý sociální rozměr, protože umožní domácnostem se na nový vysílací standard včas připravit.

Pokud lidé nyní neplánují nákup nového televizoru nebo set top boxu, nemusí nic řešit, protože stávající DVB-T vysílání bude dostupné do roku 2020. Diváci tak mají čas na nákup nového přijímače až do roku 2020.

Do konce roku 2017 se počítá s dalším navýšením pokrytím na 95 %, finální pokrytí přechodové DVB-T2 sítě zajistí televizní signál pro 99 % domácností. V přechodové síti nyní diváci naladí 14 program.

Technické parametry:
Černá hora: kanál 28, horizontální polarizace, 100 kW
Lysá hora: kanál 28, horizontální polarizace, 25 kW

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .