Nova dnes zopakuje první díl Městečka Twin Peaks

nova cinema perexTelevize Nova se rozhodla znovu odvysílat pilotní díl kultovního seriálu Městečko Twin Peaks, který nasadila do vysílání programu Nova Cinema v sobotu večer. Z pilotního filmu uviděli diváci jen druhou polovinu protože televize hodlala celovečerní film rozdělit na dvě samostatné části a odvysílat postupně. Televize ale obě „části“ prohodila a z prvního dílu v sobotu odvysílala jen druhou polovinu. Informoval o tom server iDnes.cz.

Na chybu upozornili diváci v diskuzích na internetu. Zástupci Novy přitom jakékoliv pochybení odmítali a odvolávali se na složitá autorská práva k pilotnímu dílu a seriálu jako takovému. Odpoledne však mluvčí Novy a Novy Cinema Michaela Fričová přispěchala s omluvou. „Došlo k chybě a odvysílala se druhá část úvodního dílu. Všem fanouškům a divákům se za tuto chybu omlouváme. V neděli večer proto odvysíláme kompletní úvodní díl k seriálu,“ řekla Fričová pro iDnes.cz.

Celovečerní film Twin Peaks a seriál Městečko Twin Peaks se přitom obchodují samostatně protože jde o dvě samostatná díla. Nova přitom odvysílala druhou polovinu celovečerního filmu ale původně tvrdila, že šlo o první díl seriálu. Jako kompenzaci pro diváky ale připravila mimořádnou reprízu pilotního filmu, kterou odvysílá dnes ve 21.30 hod. na kanále Nova Cinema.

twin-peaks-novacinUpoutávka na pilotní film Twin Peaks na webu Nova Cinema. Screenshot: autor

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .