Nova Cinema testuje v multiplexu 4. Zlepší vyjednávací pozici u Českých Radiokomunikací?

nova-cinema-zijeme-filmem-167-2Filmový a seriálový kanál Nova Cinema, který společně s hlavním programem Novy v multiplexu 2, se možná přesune do multiplexu 4 i za cenu toho, že ztratí část svého pokrytí. Skupina Nova totiž využívá právě čtvrtý multiplex pro své další tematické stanice a díky úzké spolupráci se společností Digital Broadcasting může šířit své kanály za mnohem příznivější cenu než u Českých Radiokomunikací.

Skupina Nova na začátku digitalizace zvolila pro své kanály digitální síť 2, kterou přímo provozují České Radiokomunikace. Vedle svého hlavního programu zde umístila i kanál Nova Cinema. Tehdy ještě provozovala placené kabelové a satelitní stanice Nova Sport a MTV Czech. Další terestrické programy neplánovala, jelikož by je neměla kam umístit. Kapacita byla sice dostupná ještě v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group. Tento multiplex byl ale pro televize rovněž finančně náročný, jelikož rovněž využíval vysílačů Radiokomunikací. Čtvrtá digitální síť v dnešní podobě tehdy nebyla k dispozici.

Situace se změnila až poté, co čtvrtý multiplex převzala společnost Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka. Ta začala úzce spolupracovat právě s Novou. Skupina Nova zde umístila své další tematické kanály Fanda, Smíchov a Telka. Tím přiměla značnou část diváků k zajištění příjmu multiplexu 4. Teď, když už podíl diváků přijímajících tento multiplex stoupl, může si Nova dovolit zde umístit i svůj program Nova Cinema. Prozatím sice jde o testovací režim, ale není vyloučen ani trvalý přesun z multiplexu 2.

Jak upozornil server Digizone.cz, Nově letos končí smlouva k vysílání svých programů v multiplexu 2. Zatímco s hlavním kanálem TV Nova se určitě hýbat nebude, případný test vysílání Novy Cinema v multiplexu 4 může výrazně zlepšit pozici Novy při vyjednávání o cenách za šíření svých programů u Českých Radiokomunikací.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,