Nova Cinema odvysílala úvod Twin Peaks jako dva díly seriálu

nova cinema perexTelevize Nova Cinema nakonec přece jen odvysílala úvodní film k seriálu Městečko Twin Peaks jako dva díly seriálu. Ukázalo se, že pilotní film byl přímo distributorem rozdělený na dvě části, a televize tudíž nemusela do díla nijak zasahovat. Obě části filmu byly předěleny závěrečnými titulky a po krátkém volném bloku následovala znělka, a pak druhá část filmu.

PSALI JSME: Nova dnes zopakuje první díl Městečka Twin Peaks

Nova v neděli původně tvrdila, že nevlastní práva k pilotnímu filmu, který měl uvést diváky do děje v seriálu. V sobotu přitom omylem odvysílala druhou část filmu místo té první. Jak je vidět, zmíněná druhá část filmu je distribuovaná jako druhý díl seriálu ve standardní délce 47 minut. Nova své dřívější pochybení včera přiznala a ve večerních hodinách odvysílala obě části pilotního filmu za sebou. Jelikož šlo o mimořádnou programovou změnu, další plánované pořady musely být odvysílání s časovým posunem. Nova Cinema však v noci vysílá pouze grafický monoskop a tudíž nemusela kvůli prodloužení vysílání udělat žádné výraznější programové změny.

twin-peaks-iconBLOG RADIOTV.CZ: Twin Peaks: Nova se zachovala korektně

V tomto smyslu patří Nově poděkování za to, že podobná díla je ještě schopná uvést na obrazovku, a že program Nova Cinema využívá skutečně jako alternativu, aby přilákala různé skupiny diváků. Doufám, že tento trend přetrvá i nadále,“ napsal na margo opakování seriálu spolupracovník RadioTV Jerry Prohaska do svého blogu. Celý příspěvek si můžete přečíst zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .