Nova bilancuje jaro, pomohla ji první série Policie Modrava i nová Výměna manželek

Tiskové oddělení Novy se ohlíží za jarní televizní sezonou. Z hlediska původní tvorby byla úspěšná. Nova za to vděčí zejména seriálu Policie Modrava, který zafungoval i přesto, že byl několik let „v šuplíku“.

Filip Tomsa a Soňa Norisová v seriálu Policie Modrava, foto: TV Nova

Filip Tomsa a Soňa Norisová v seriálu Policie Modrava, foto: TV Nova

U seriálu Policie Modrava překonal podíl na publiku 40 procent diváků

Premiérové díly Policie Modrava sledovalo v průměru 41,46 % diváků v cílové skupině 15-54 u obrazovek, což z této kriminální série dělá nejúspěšnější seriálový projekt za poslední dva roky. V širší cílové skupině 4+ se na jednotlivé premiérové epizody dívalo dokonce 2,214 milionu diváků. Díky obrovské popularitě se série v hlavní roli se Soňou Norisovou jako kriminalistkou dočká pokračování.

Svou pozici dlouhodobě nejsledovanějšího seriálu současnosti si udržela i Ordinace v růžové zahradě 2, kterou na jaře sledovalo 35,30 % diváků ve skupině 15-54 u obrazovek, na každý díl se průměrně dívalo 1,642 diváků starších čtyř let.

Ulice těsně pod 40 procenty, Doktoři z Počátků na 23%

Denní seriál Ulice průměrně sledovalo 39,05 % diváků 15-54 u televize. Ve sledovanosti se dařilo také reality show Výměna manželek s průměrně 41,25% share 15-54. Osudy rodin z často velmi odlišných prostředí a jejich střetnutí vyvolaly velkou odezvu u televizních diváků i na internetu. Show byla jako obvykle výrazně podpořena bulvárem, jelikož v nové sérii záměrně docházelo k mnoha extrémním situacím.

A nakonec i zmínka o seriálu Doktoři z Počátků – zde Nova uvádí pouze průměrný podíl na publiku, jenž činil 23,08% u diváků 15-54.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .