Německá RTL v sobotu poprvé odvysílá závod Formule 1 v Ultra HD rozlišení

Skupina RTL spustí v sobotu 28. dubna svůj Ultra HD kanál s názvem RTL UHD. Ten bude dostupný v nabídce platformy HD+, kterou bylo možné neoficiálně zakoupit i přes vybrané české prodejce.

Vysílací centrum. Fotografii poskytlo mediální zastoupení skupiny Astra v ČR

Vysílací centrum. Fotografii poskytlo mediální zastoupení skupiny Astra v ČR

Kanál RTL v Ultra HD rozšíří programovou nabídku služby HD+

Vysílání zahájí živé přenosy Formule 1 závodem v ázerbájdžánském Baku, a postupně pokryje sedmnáct podniků letošního šampionátu. Všechny závody přitom budou současně přenášeny i ve formátu HD.

Za partnera při tomto počinu si skupina RTL vybrala distribuční platformu HD+, která stále rozšiřuje svoji nabídku programů ve špičkové obrazové kvalitě. Vedle UHD1 a Travelxp 4K se RTL UHD stává třetím kanálem ve formátu Ultra HD, který balíček HD+ nabízí. Divákům s televizorem patřičných parametrů je k dispozici bez navýšení předplatného.

Dobrou zprávou pro české diváky je, že balíček HD+ lze za jistých okolností získat i v České republice. Tuto kartu na vyžádání nabízí několik prodejců satelitní techniky.

Podívejte se na nové studio k přenosům Formule 1

Stanice Sport1 a Sport2, které budou i v letošní sezoně přinášet exkluzivní přenosy Formule 1, odhalily inovované předzávodní studio. Modernější prostředí navazuje na rebranding celé Formule 1, která po 23 letech změnila logo.

....

Přenosy Formule 1 na českém a slovenském trhu exkluzivně vysílá Sport1 a Sport2

Formát UHD bude v příštích letech stále významnější, a jako vůdčí mediální dům na německém trhu chceme jít na špici tohoto vývoje. Rozšíření našeho portfolia o kanál RTL UHD a živé vysílání Formule 1 pro nás představuje důležitý mezník,“ říká Andre Prahl, ředitel distribuce vysílání ve společnosti Mediengruppe RTL Deutschland.

Dlouhodobě usilujeme o rozšíření naší programové nabídky v kvalitě Ultra HD, což nyní nese ovoce. Čím dál více vysílatelů testuje tento formát přes náš kanál UHD1, a stále naléhavěji zvažuje spuštění vlastní programové nabídky v UHD. RTL je v tomto směru průkopníkem s Ultra HD vysíláním Formule 1. V očích německých diváků je to jedna z nejatraktivnějších sportovních disciplín, a zvlášť při sledování tohoto dynamického sportu vynikne propastný rozdíl mezi standardním rozlišením a kvalitou UHD,“ dodal Georges Agnes, ředitel divize operací a produktů společnosti HD PLUS.

Přenosy Formule 1 vysílají na českém a slovenském trhu programy Sport1 a Sport2 s česko-slovenským předzávodním studiem i česko-slovenským komentářem. Přenosy v němčině jsou volně dostupné přes satelit na stanici RTL.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .