Nelegální streaming představuje velký problém nejen pro operátory

ANALÝZA – Provozování nelegální IPTV služby představuje vysoce ziskovou záležitost. Jak ukazuje video z nedávné razie v Itálii, piráti mají k dispozici skutečně profesionální zázemí a své služby poskytují na dobré úrovni. Ve výsledku však způsobují obrovskou škodu legitimním IPTV provozovatelům.

dalkove-ovladani-651

Nové formy televizního pirátství

Každá doba přináší jinou formu pirátství. Ještě před 10 lety byla největším problémem emulace, která umožňovala satelitním divákům zdarma přijímat nabídku všech relevantních placených programů. Poté nastala éra cardsharingu, kde se kódy k různým službám sdílely přes internet. S výrazným rozmachem internetové televize však přichází streamingová éra, která umožňuje divákům sledovat různorodý obsah přes internet. Včetně nelegálních streamů.

Nelegální streamingové platformy přinášejí divákům tisíce programů za zlomek ceny, kterou byste zaplatili u tradičních pay-tv operátorů. Jejich sílá však spočívá v tom, že vám mohou poskytnout nabídku prakticky kteréhokoliv operátora ve světě. Vysílané programy se přitom šíří zcela nezávisle a operátoři nemají moc možností, jak nelegálnímu streamingu bránit. Jedinou skutečně účinnou zbraň mají v ruce represivní složky. Těm se v předchozích týdnech podařil zásadní úlovek.

Zápasy NHL na Nova Sport až do roku 2022

Pro Novu Sport je NHL v podstatě ikonický produkt, jelikož ji vysílá nepřetržitě od svého vzniku. S pravidelnými přenosy z NHL začala ještě koncem 90. let tehdejší královehradecká TV Galaxie.

....

Nelegální IPTV služby se na první pohled v ničem neliší od běžného TV příjmu přes internet. Tito virtuální „operátoři“ lákají své klienty pomocí kontextové reklamy na sociálních sítích a ve vyhledávačích. Běžný divák bez technických znalostí si v podstatě ani nemusí uvědomit, že si objednává nelegální IPTV službu. Pirátští operátoři mají k dispozici profesionálně působící prezentace a svým klientům mohou distribuovat set-top-boxy s předvoleným seznamem programů, které stačí pouze připojit k internetu. Není potřeba nic složitě instalovat.

Černého operátora lze přitom odhalit nebo rozpoznat celkem snadno. Varovným signálem by měla být především velmi nízká roční cena za sledování prémiových programů. Měsíční předplatné se pohybuje v podobných hodnotách jako u legálních služeb, tam rozdíl nepoznáte. V případě roční platby však můžete u nelegálního operátora ušetřit i více než 50 procent. Televizi tak můžete mít ve výsledku za nesmyslně nízkou cenu. Příliš dobrá programová nabídka za příliš nízkou cenu – to je spolehlivá známka toho, že se jedná o nelegální produkt.

V pokračování analýzy se dále dozvíte:

  • Jaká jsou další poznávací znamení nelegálních IPTV operátorů?
  • Jak moc je český trh lákavý pro pirátské služby?
  • Jakým způsobem lze bojovat s nelegálním streamingem?

Pokračování analýzy na webu TVKOMPAS.cz v článku Boj proti nelegálnímu streamingu pokračuje. Jak poznáte černého operátora?

Cartoon Network v průběhu října ve volném vysílání

Dětský televizní kanál Cartoon Network bude možné v průběhu celého října sledovat u několika operátorů ve volném vysílání. Program bude k dispozici všem klientům kabelové, satelitní a internetové televize už od nejnižších balíčků.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .