Nekonečný seriál Ulice je první obětí dominance hokeje

sochi-hockey-651

Zájem českých diváků o hokej přinutil televizi Nova ke stažení seriálu Ulice z vysílání ve dvou dnech. Kdyby Nova sama vysílala hokej, mohla by těžit z výrazné sledovanosti, ne ji odevzdávat České televizi.

Vedení Novy sice v několika mediálních proklamacích uvedlo, že nechtělo si hokejem rozbořit vysílací schéma svého hlavního kanálu, i tak ale hokeji uhýbá. Nova už včera v době hokejového zápasu Česka se Slovenskem mimořádně neodvysílala „nekonečný“ seriál Ulice. K podobnému kroku se uchýlila i dnes, když stahuje z vysílání další díl, jelikož očekává značný zájem o čtvrtfinálové hokejové utkání Česko – USA.

I když na Nově usilují, aby jejich podvečerní náběhové schéma (tzv. access-prime time) bylo konzistentní, dvojnásobné stažení seriálu Ulice spíš poukazuje na snahu minimalizovat případné škody z nízké sledovanosti, kterou hokej jednoznačně přebíjí. Nova sice vysílá hokejové utkání souběžně na svém placeném programu Nova sport, diváci ale dle peoplemetrů pochopitelně upřednostňují volné vysílání ČT sport s prvotřídním komentářem Roberta Záruby a Davida Pospíšila.

Nova sport má sice rovněž elitní komentátory, ale jelikož se sama dobrovolně vzdala hokejového turnaje ve prospěch České televize, nemůže  teď většinovému divákovi předvést, jak se v posledních deseti letech v přístupu k hokeji zlepšila.

Dva neodvysílané díly seriálu Ulice zařadí Nova do programu mimořádně zítra, tedy ve čtvrtek 20. února, od 17:30 hod.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .