Největší poskytovatelé kabelové televize

Kabelová televize coby technologická platforma přešla v posledních letech výraznou konsolidací. Nyní na trhu působí jeden významný hráč a řada menších regionálních poskytovatelů. I přesto vládne v této oblasti poměrně silná konkurence.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Jednotlivé kabelové televize si konkurují napříč technologickými platformami

Na trh kabelové televize je totiž potřeba nahlížet z více uhlů pohledu. Kabelové společnosti měly v devadesátých letech prakticky monopol na poskytování služeb placené televize. Nyní si jednotliví operátoři konkurují nejen mezi sebou, ale musí obstát v tvrdé konkurenci placených satelitních služeb i kabelové televize přes internet.

I z tohoto důvodu působí v odvětví klasické kabelové televize pouze dva významní celostátní operátoři –  společnosti UPC Česká republika a O2 Czech republic. Konkuruje jim celá řada menších kabelových společností v regionech.

Co přináší kabelová televize českým divákům?

V dnešní době je kabelová televize určena náročnějším divákům – zejména těm, kdo hledají placené nebo prémiové televizní programy a jsou ochotni za ně platit paušální měsíční poplatek. K dispozici jsou kanály různých žánrů.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .