Co přináší kabelová televize českým divákům?

V dnešní době je kabelová televize určena náročnějším divákům – zejména těm, kdo hledají placené nebo prémiové televizní programy a jsou ochotni za ně platit paušální měsíční poplatek. K dispozici jsou kanály různých žánrů.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Pestrá nabídka zahraničních stanic lokalizovaných do češtiny

Díky kabelové televizi začaly na českém trhu působit obsahově rozmanité televizní stanice – například dokumentární programy, dětské kanály, hudební televize nebo prémiové filmové kanály.

Kabelová televize dnes nabízí své služby v digitálních standardech, což jednotlivým společnostem umožňuje nabízet větší počet stanic. Každý kabelový operátor dnes může svým klientům nabídnout technicky několik stovek až několik tisíc různých programů. Reálně kabeloví operátoři dávají svým klientům 100-150 kanálů. V dobách analogové kabelové televize to bylo maximálně 40 kanálů.

V České republice dnes funguje digitální kabelová televize i analogová kabelová televize. S rozmachem vysokorychlostního internetu nastupuje rovněž placená kabelová televize přes internet.

Na českém trhu působí desítky poskytovatelů kabelové televize. Mezi největší a nejznámější společnosti patří UPC Česká republika a O2 Czech republic. Další informace jsou k dispozici v článku Největší poskytovatelé kabelové televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .