MS 2014: Nejsledovanějším byl zápas Česka s Norskem, u žen i semifinále s Finskem

hokej-pozadi-651

Mistrovství světa v ledním hokeji si na obrazovkách ČT sport pustilo celkově téměř 5,8 milionu diváků starších patnácti let, a také přes půl milionu dětí. Nejsledovanějším přenosem byl zápas českých hokejistů s Norskem, který sledovala více než polovina diváků u televizních obrazovek, v součtu téměř 1,5 milionu lidí. Na mistrovství se dívali fanoušci také prostřednictvím internetu, za dobu trvání šampionátu si živě přehráli přes 14 milionů videí.

Z letošního mistrovství jsme fanouškům nabídli dosud nejvyšší počet televizních přenosů. Celkem jsme odvysílali dvaapadesát utkání, všech čtyřiašedesát přenosů pak bylo možné zhlédnout na webu České televize. Zaznamenali jsme také rekord v osmileté historii vysílání ČT sport z hlediska podílu na publiku. Čtvrtfinálový zápas s Amerikou zaujal dvě třetiny diváků u televize, v mužském publiku pak dokonce téměř čtyři pětiny,“ komentuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Kanál ČT sport dvakrát lídrem trhu v celém dni

Nejsledovanějším utkáním šampionátu se stal duel v základní skupině s Norskem. Zápas sledoval v průměru 1 milion 460 tisíc dospělých, celkový zásah přesáhl 2,7 milionu. Sobotní semifinále s Finskem vidělo jen o padesát tisíc diváků méně (při podílu na publiku 50,8 %). Zápas zároveň nejvíce zaujal ženy, sledovalo ho přes 580 tisíc divaček. Včerejší klání o třetí místo se Švédskem zhlédl téměř milion diváků.

Loňské mistrovství sledovalo v průměru o 330 tisíc diváků méně, šampionát v roce 2012 necelý milion diváků. Celkově letošní mistrovství zasáhlo 5 milionů 793 tisíc diváků. Z toho necelých 53 % mužů a téměř 48 % žen. Zásah u dětí činil 564 tisíc. Kanál ČT sport se stal v průběhu mistrovství dvakrát lídrem trhu v celém dni a třikrát v prime time.

Velký zájem zaznamenaly také přenosy hokeje na internetu. V průběhu mistrovství si fanoušci živě nebo ze záznamu přehráli dohromady přes 15 milionů videí. Weby České televize během mistrovství světa navštívilo přes 3 miliony 450 tisíc uživatelů.

Sledovanost zápasů českého týmu na MS 2014

Zdroj dat: ATO / Mediaresearch, zpracoval Vojtěch Nykodym VPA ČT

Zdroj dat: ATO / Mediaresearch, zpracoval Vojtěch Nykodym VPA ČT

Sledovanost českého týmu z pohledu ženského publika

Zdroj dat: ATO / Mediaresearch, zpracoval Vojtěch Nykodym VPA ČT

Zdroj dat: ATO / Mediaresearch, zpracoval Vojtěch Nykodym VPA ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .