Nefunguje vám hudební televize Óčko? Přelaďte set-top-box

ockonoveHudební televize Óčko mění vysílací parametry. Přechází z multiplexu 4 zpět do vysílací sítě tři, kde působila před několika lety. Stane se tak součástí sítě společnosti Czech Digital Group a Českých Radiokomunikací a bude vysílat celoplošně přes DVB-T. Můžete ji tak naladit na běžnou anténu všude tam, kde přijímáte i televizi Prima love.

Máte kanál Prima love? Pak máte i Óčko

Nejjednodušší způsob jak zjistit zda můžete nově přijímat hudební televizi Óčko na vašem set-top-boxu je přepnout na Primu love. Podle ní zjistíte zda a jak kvalitně přijímáte multiplex 3. Pokud přijímáte ženský kanál FTV Prima bez problémů, pak byste měli pohodlně sledovat i Óčko. Je ale potřeba přeladit set-top-box standardní cestou, aby se hudební televize objevila ve vaší nabídce s novými parametry.

Televize Óčko se vrací do terestrického multiplexu 3 po několika letech. Původně zde vysílala v celé síti, ale nepřijatelné cenové podmínky ze strany operátora ji přinutily opustit tuto vysílací síť a působit pouze na satelitu a v rámci nabídky kabelových televizí. Óčko následně experimentálně vysílalo ve čtvrté digitální síti s omezeným pokrytím a dostalo se i do některých menších regionálních multiplexů.

Třetí vysílací síť má nové podmínky, Óčko se stěhuje

Operátor třetí vysílací sítě, společnost Czech Digital Group, se postupem času stala součástí portfolia Českých Radiokomunikací. Konkurenční boj nakonec tuto společnost přinutil, aby nabídla lepší podmínky menším televizím a Óčko se tak znovu stává součástí právě této sítě.

ocko_novyweb

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: