National Geographic chystá speciál k 11. září, zamíří na Megastavby a do Megatováren

11zari_ngVIDEA UVNITŘ – Slíbili jsme a plníme, dnes vám představíme podzimní nabídku dokumentárních stanic, tentokrát s logem žlutého rámečku. National Geographic (NG) ve vysílání představí další Megastavby a Megatovárny, čeká nás rovněž apokalypsa v podobě 2. světové války, nepřijdeme ani o týden věnovaný 11. září. NG Wild zaujme prohlídkou dinosaurů a hlubin severního pólu.

NG: Megatovárny, světová válka a 11. září

Zkrátka nepřijdou příznivci Megastaveb, National Geographic nahlédne do míst extrémních železnic, ukáže recyklaci těžkých kovových dílů, dostihovou dráhu v Dubaji, největší ropné plošiny. Své místo má dokumentární série ve všední dny v 19:00. National Geographic v září provede své diváky několika zajímavými Megatovárnami. Na programu budou vždy ve všední dny od 20:00, během září navštívíme například motocykly Ducati, superautor Bugatti, Porsche, Maserati, Lamborghini, dostane se místo i pro příznivce stavebnic Lego a Cheva Volt, jedno vydání se věnuje rovněž nápoji Coca-Cola.

DOPORUČUJEME: Největší hity dokumentárních stanic pro podzim 2011

Mezi hity letošního podzimu bude na National Geographic také dokumentární série s názvem „Apokalypsa: 2. světová válka„. Ve všední dny v 21:00 nabídne dokumentární sérii, v níž zmapuje „Agresi v Polsku“, „Zdrcující porážku“, „Nečekanou ránu“ a jiné

U příležitosti 10. výročí atentátu na Spojené státy uvede National Geographic premiérové dokumenty a to v týdnu od 5. do 11. září. vždy po 22. hodině. Hned 5. září zhlédnou diváci speciální pořad George W. Bush: Rozhovor na téma 11. září., dále servíruje National Geographic „Vteřiny před katastrofou„, „Bin Ládinův hlavní špion“ a jiné.  National Geographic k tomuto týdnu dodává: „Diváci uslyší z úst George W. Bushe podrobný popis událostí, počínaje jeho ranní návštěvou školy, během níž se dozvěděl o útoku na svůj národ. Dozví se, co přesně prezidentovi proběhlo hlavou, když mu Andrew Card tuto událost pošeptal, i jak vše ovlivnila jeho aktuální přítomnost ve třídě plné dětí a zástupců tisku. V rozhovoru nabídne National Geographic Channel a George W. Bush rovněž rekapitulaci prvních snah prezidenta komunikovat tuto událost národu.“

Svůj prostor ale dostanou i jiné než zmíněné dokumenty, National Geographic pozve diváky do vesmíru, přírody a do mnoha míst nejen naší planety.

Apokalypsa: 2. světová válka v září na National Geographic Channel

NGC HD: Fight Science (Bojovná věda) a nedělní speciály

NG Channel HD rovněž nezahálí, například hned 1. září uvidí diváci jeho prostřednictvím „Light At The Edge of The World„, dokument z roku 2009 poodhalí postupně „Magic Mountain“ (Magické hory – cesta do srdce Kolumbie), „People of the Windhorse“ (cesta do Mongolska), „Keepers of the Dream“ (strážci nejstarší civilizace) či „Heart of the Amazon“ (výprava do Amazonie).

Od úterý 6. září vždy ve 20:50 je připravena třetí sezóna série „Fight Science“ („Bojovná věda“), postupně představí „Dokonalé vojáky“ (speciální jednotky se speciálním tréninkem pro boj s terorismem), „Super poldy“ (nezachraňují jen lidské životy, ale řeší také nejobtížnější úkoly), „Nenápadné bojovníky“ (moment překvapení hraje důležitou roli, umění představí tento díl) a „Lidské zbraně“.

Nedělní speciály chystají na 20:00 několik dokumentů, zmiňme „My Music Brain“ (Můj hudební mozek – dozvíte se, jak mozek zpracovává hudební vjemy a jak muzika utváří naší kulturu), „My 9/11“ (Mé 11. září – sbírka lidských příběhů) či „Mengele’s Twins“ (Mengelova dvojčata – o doktoru z nacistického Německa).

My Music Brain už v září na National Geographic Channel HD

NG Wild za dinosaury i do hlubin pod severním pólem

Dinománie je název dokumentu, který zhlédnou diváci NatGeo Wild v premiéře ve čtvrtek 1. září v 19:00. Během hodiny se naskytne pohled na některé z nejzajímavějších dinosaurů a uvidíte, jak a kde žili, či jak došlo k jejich vyhynutí. Dále zavítáme v dokumentu „V hlubinách pod severním pólem“ do tichého světa pod ledem, konkrétně 6. září v 18:00.

Středa 7. září nabízí na NG Wild premiéru „A člověk stvořil psa“ o spolupráci a soužití člověka a psa. Nespoutaný Shane provede diváky každý pátek v 18:00 několika zajímavými místy, za všechny zmiňme díly „Rozlehlá Aljaška“, „Duchové Madagaskaru“, „Ztracená džungle“, „Obři z Rudého moře“ a „Nestvůry z bažin“.

Snímky zabijáků“ nabízí pohled na „Útok žraloka bílého“, „Lvi pronásledovatele“ a vydáme se „Po stopách medvědího přízraku“ a to od středy 14. září vždy v 19:00.

NG Wild HD se zaměří například na Monster Fish (obří ryby vždy o půlnoci), Shark Men (Žraločí lidé) a mnoho jiného.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .