Natáčí se druhá série Kukaček

Pokračování oblíbeného seriálu Kukačky, jenž vypráví příběh o záměně dětí v porodnici v malém českém městě, se začalo natáčet. Seriál podle originálního námětu vyvinutého Dramedy Productions producentů Filipa Bobiňského a Petra Šizlinga, opět zpracovala a vyrábí jejich nezávislá společnost pro Českou televizi. První třináctidílná série se zároveň aktuálně prodala do dvou dalších zemí, uvidí ji tak diváci na Slovensku a ve Slovinsku. Termín vysílání druhého pokračování, které i tentokrát vzniká pod vedením režiséra Bisera A. Arichteva, zatím oznámen nebyl.

Kukačky 2

Zdroj fotografie z natáčení: Dramedy Productions

První série Kukaček měla televizní premiéru v lednu 2021 a držela si stabilní sledovanost kolem 1,5 milionu diváků na epizodu. Odpovědnost za kvalitu seriálu od námětu přes koncept, atmosféru, obsazení i vedení herců až po finální střih byla v rukou Dramedy Productions. „Kukačky jsme vyvíjeli jako takzvaně herecký seriál, kde se diváci mohou na hrdiny napojit a společně s nimi projít i hlubšími emocemi, nad kterými stojí za to se zamyslet. Hodně času jsme věnovali hereckým zkouškám, dbali na způsob snímání a střihu, citlivě pracovali s hudbou a hledali civilnost i autenticitu. Divácký úspěch nám nakonec potvrdil, že to vše funguje a poctivý přístup se nám vyplatil,“ říká producent Filip Bobiňski z Dramedy Productions, která pro Českou televizi realizovala také divácké hity jako Vyprávěj nebo První republika, a z poslední doby má na kontě úspěšnou minisérii Guru pro Voyo.

Producentova slova potvrzuje skutečnost, že Kukačky patří mezi nejvýše hodnocené seriály ČT v kategorii divácké spokojenosti a navazují tak na úspěch předchozích projektů Dramedy Productions pro veřejnoprávní televizi. Na vysílání jejich první série se teď navíc mohou těšit diváci na Slovensku a ve Slovinsku. „Snažíme se dělat projekty s vysokou tvůrčí ambicí, které mohou být zajímavé i pro zahraniční distribuci. Například První republiku jsme prodali do USA, Číny, mnoha evropských zemí a do Jižní Ameriky, přístupná je také na platformě Amazon Prime Video. Stejně tak i u Kukaček jsme jako tvůrci věřili, že mají potenciál rezonovat. Uvěřitelný, a jak i v reálu vidíme, také ne zcela ojedinělý příběh, je univerzálně srozumitelný všem. Z naší strany nešlo ale jen o pouhou sázku na jistotu. Od začátku jsme dbali na kvalitu a v rámci realizace se snažili o co nejlepší zpracování, jaké nám výrobní limity umožňovaly. A i když jsme s natáčením první řady zažili ostrý křest covidovým rokem, úspěch u diváků i v mezinárodní distribuci nám výrobní nesnáze vynahradil,uvádí výkonný producent Dramedy Productions Petr Šizling.

Filip Bobiňski a Petr ŠizlingFotografie Bobiňski a Šizling: Monika Navrátilová

Druhá série Kukaček se natáčí v Praze a jejím okolí a podle tvůrců má divákům stále co nabídnout. „Může se zdát, že rozuzlením, jak to bylo se záměnou kluků, příběh skončil. Hlavním tématem seriálu je však rodičovství a tomu se budeme věnovat dál. V popředí zůstanou ústřední rodiny, některé postavy pak poznáme blíže. Záměna dětí pro nás byla zápletka, která hrdiny dostává do situací, ve kterých se ukazuje, jací jsou to lidé, vidíme jejich vzorce chování, charaktery, reakce na životní momenty, i to jaké vyznávají hodnoty. Jak si ale umíme představit, situace, která odstartovala jejich životní kotrmelce, správné řešení vlastně nemá, i když se o to všichni budou snažit. Myslím, že právě to bude to zajímavé, na co se můžeme těšit, doplňuje Filip Bobiňski.

Příběh první série Kukaček připomíná také kniha Kukačky, s podtitulem Moje dítě není moje, kterou Dramedy Productions v návaznosti na seriál vydala ve spolupráci s nakladatelstvím Ikar.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .