ČT zažívá hromadný odchod manažerů, nesdílí Dvořákovy představy

robert_kvapil

AKTUALIZOVÁNO v 19:00 – Českou televizi opouští k 30. září hned několik vrcholných manažerů této instituce, například obchodní ředitel České televize Robert Kvapil ke svému odchodu uvedl, že se jeho představy o směřování ČT „neslučují“ s názory Petra Dvořáka, nového generálního ředitele Kavčích hor. Robert Kvapil říká, že s novou hlavou veřejnoprávní instituce nemluvil. Petr Dvořák několikrát uvedl, že bude se všemi zaměstnanci jednat nejprve osobně.

ČT oficiálně potvrzuje odchod manažerů

Česká televize ústy tiskového mluvčího Ladislava Štichy oficiálně potvrdila odchod všech čtyř manažerů, ještě před nástupem Petra Dvořáka do funkce generálního ředitele odchází z média veřejné služby Radek Žádník, Lujza Oravcová, Robert Kvapil a Roman Bradáč. Všichni členové týmu bývalého generálního ředitele ČT Jiřího Janečka podali výpověď dobrovolně. Jediná ředitelka Oravcová odešla již v polovině září, zbývající tři ředitelé oznámili odchod až dnes.

Pokračujeme původní zprávou:

Odchází též Žádník a Oravcová

Hromadný odchod vrcholných manažerů dnes zažívá Česká televize. Jako první se rozhodl odejít obchodní ředitel Robert Kvapil, krátce na to jej následoval Roman Bradáč, šéf ČT24. Výpověď podávají další manažeři. Odejít se podle Aktuálně.cz rozhodl též šéf programových okruhů Radek Žádník a finanční ředitelka Lujza Oravcová, podle tajných zdrojů podlaa výpověď již v září.

Roman Bradáč následuje obchodního ředitele

Pod novým šéfem České televize odmítá pracovat také Roman Bradáč, výkonný ředitel ČT24. Informaci přinesl server iHned.cz. Konkurenční kandidát Petra Dvořáka při volbě hlavy Kavčích hor odchází rovněž k 30. září: „Nikdo mě k ničemu netlačil, odcházím dobrovolně,“ řekl Bradáč pro iHned.cz.Podrobněji se nechtěl vyjádřit.

ZÁPISNÍK: Nejen na „Kavkách“ to minulý týden žilo, třeba u Jiřího B. v kuchyni

K 30.9. opouštím na vlastní žádost Českou televizi. Chci uvolnit místo pro nový tým, který si pan ředitel Dvořák jiste přivede. Pokud by měl zájem si se mnou promluvit o fungování televize, rád se s ním setkám, ovšem už ne v pozici manažera České televize,“ uvedl Kvapil pro server IHNED.cz.

ct_velkeIlustrační fotografie, zdroj: ČT24

Vzájemné představy o ČT jsou neslučitelné

Zvolení nového generálního ředitele České televize Petra Dvořáka už má za následek první odchod. Ekonomický deník E15 dnes odpoledne napsal, že Robert Kvapil, obchodní ředitel České televize, odchází ze své funkce k 30. září: „Dnes jsem se rozhodl podat výpověď. S panem Dvořákem jsem nemluvil. Došel jsem k závěru, že naše představy o ČT jsou neslučitelné a proto uvolním místo Dvořákovu týmu,“ řekl Kvapil.

BLOG: ČT má nového ředitele, odbory mají radost

Robert Kvapil nastoupil do České televize v roce 2008, jeho předchozím působiště bylo místo ředitele marketingu a PR v Lesy ČR. První profesním místem bylo ARBOmedia, kde působil jako marketingový analytik, posléze působil jako ředitel odboru marketingu Skupiny ČEZ. Při volbě nového šéfa České televize stál Robert Kvapil za skupinou podporující dostavadního šéfa ČT24 Romana Bradáče.

SLEDOVALI JSME: Petr Dvořák je novým generálním ředitelem České televize

Petr Dvořák v tuto chvíli odmítá komentovat personální záležitosti, uvedl, že nejdříve prodiskutuje vzájemné představy se zaměstnanci osobně. Až ve chvíli, kdy bude jisté, že se nedohodnou, přistoupí Petr Dvořák k personální výměně. Deník E15 dále dodává, že se spekuluje o obsazení postu obchodního ředitele buď bývalým obchodním ředitelem Novy Janem Řehákem, nebo bývalým vedoucím elektronických médií OPera Media Martinem Nováčkem.

PSALI JSME: ČT2 chce na podzim navázat na letní úspěchy, dohlížet bude Dramaturgická rada

Robert Kvapil zrušil koncem srpna tiskovou konferenci k představení programového schématu ČT1. O nekonání akce rozhodl Robert Kvapil jen půl hodiny před jejím začátkem. Důvodem byla prý nesprávně připravená prezentace.

ceskatelevizeIlustrační fotografie, zdroj: ČT24

Lze očekávat další změny?

Petr Dvořák bude oficiálně do funkce generálního ředitele České televize bude jmenován od 1. října 2011. Oficiálně zatím nechce komentovat případné personální otázky. Po zvolení sice avizoval, že na některých vedoucích postech nastanou změny, nicméně se všemi členy vedení chce nejprve mluvit soukromě.

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Lada73

    Upřímně se nedivím, že odchází. Spíš bych se divil opaku. Je jenom otázkou času, kdy se Dolejš rozhodne odejít – přeloženo – kdy zjistí, že se jeho představy neslučují s Dvořákovými.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .