Na trh vstoupila nová digitální kabelovka Spray TV

radiotv-archiv7V sedmi městech je od uplynulého víkendu k dispozici nová služba, která rozšiřuje nabídku placených televizních platforem v Česku. Spray TV funguje na principu bezdrátové digitální kabelovky. Základní balíček obsahuje dvacet tři televizních kanálů a sedm stanic Českého rozhlasu. Zákazníka přijde na dvě stě korun měsíčně. V nabídce jsou i programy ve vysokém rozlišení.
Zcela nová platforma s televizními a rozhlasovými programy odstartovala včera svůj ostrý provoz. Brněnská společnost Self servis spustila v sedmi tuzemských lokalitách svoji službu Spray TV, která zákazníkům přináší televizní a rozhlasové programy ve vysoké kvalitě, tři televizní kanály i ve standartu HD kvality. Diváci z Prahy, Brna, Ostravy, Jihlavy, Plzně, Hodonína a Olomouce si mohou u zprostředkovatelů (montážní firmy, elektro prodejci apod.) objednat jeden ze tří balíčků.

Základní je přijde na dvě stokoruny měsíčně. Za ně budou mít přístup ke třiadvaceti televizním kanálům a sedmi stanicím Českého rozhlasu. V programové nabídce naleznou ČT1, ČT2, ČT4, ČT24, TV Nova, TV Prima, Nova Cinema, TV Barrandov, Z1, Óčko, Public TV, TV Noe, Eurosport, CS Film / CS mini, Film+, AXN, Jetix, Minimax/Animax, Viasat Explorer / Spice, Discovery Channel, National Geographic Channel, The History Channel, Sport 5, MGM, Fishing and Hunting Channel.

V nabídce jsou tak všechny televizní stanice, které vysílají prostřednictvím pozemního digitálního vysílání ve třech multiplexech a k nim provozovatel nabízí i další, které vysílají v kabelových a satelitních sítích. K zákazníkům se dostanou v nebývale kvalitním datovém toku, který převyšuje 4 Mbit/s. Z rozhlasového éteru jsou ve službě Spray TV k dispozici ČRo 1 – Radiožurnál, ČRo 2 – Praha, ČRo 3 – Vltava, ČRo 4 – Radio Wave, ČRo D-dur, ČRo – Leonardo a ČRo Rádio Česko.

Rozšířený balíček stojí 150 korun měsíčně a dopřát si ho mohou zájemci o vysílání ve vysokém rozlišení. Obsahuje totiž jen dva kanály ve HD kvalitě – Eurosport HD a dokumentární The History Channel HD. Třetí nabídkou je možnost příjmu prémiového kanálu HBO v HD kvalitě. Stejně jako základní balíček přijde filmový kanál na dvě stě korun měsíčně a objednat ho lze právě jen se základním paketem. Samozřejmou součástí digitálního signálu jsou i doplňkové služby jako programový průvodce EPG a teletext.

Pro zprovoznění digitálních kabelovky Spray TV je zapotřebí provést některé technické zásahy v domácnosti: „Pro příjem naší služby je nutná ve Vašem bytě či nemovitosti instalace speciální televizní antény, která kromě příjmu vysílaného digitálního signálu provádí i konverzi do televizního pásma,“ uvádí webová stránka provozovatele. Také upozorňuje na to, že pro kvalitní zachycení signálu je nutná dobrá viditelnost z místa příjmu na vysílač Spray TV. „V místech, kde se nacházejí vysoké objekty, tak může být příjem komplikován,“ přiznává společnost Self servis.

Novou službou je možno kromě individuálního příjmu vyřešit i skupinový prostřednictvím společných televizních antén. Pro úspěšné zavedení nové digitální kabelovky musí mít klient k dispozici set-top-box (DVB-T) s dekódovacím systémem Conax, popřípadě televizor s digitálním televizním tunerem DVB-T obsahující CI slot.

Digitální kabelovku Spray TV lze objednat pomocí webových stránek firmy či přes Zákaznické centrum. To sídlí v Ivančicích u Brna a poskytuje služby i pro klienty klasických kabelových rozvodů z osmnácti měst a obcí. Po objednávce služby bude klienta kontaktovat zvolený partner (montážní firma či zprostředkovatel prodeje). Vyřeší technické záležitosti a navrhne dodávku vhodného zařízení a provedení instalace. Zájemci o službu bude spolu se zařízení zapůjčena zákaznická dekódovací karta po složení vratné zálohy, která zajistí desetidenní volné sledování všech placených programů. Po zaplacení předplatného dojde k dálkovému nastavení dekódovací karty podle objednané programové nabídky. Firma slibuje klientům technickou podporu 365 dní v roce po čtyřiadvacet hodin denně prostřednictvím nonstop telefonické linky v rámci dohledového centra.

Provozovatel služby Spray TV – společnost Self servis působí v oblasti telekomunikací již osmnáct let. Vznikla v roce 1991 a za dobu svého působení zprovoznila klasické kabelové rozvody ve třiceti lokalitách na jižní Moravě. Dosavadní nabídka kabelové televize (ve standartu DVB-C) pro koncové zákazníky je známa pod názvem Moravia televize. Spray TV funguje na principu modernějšího standardu DVB-MT.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .