Na český trh vstupuje HD verze erotického kanálu Penthouse

penthouse-hd-perexČeský televizní trh je bohatší o další erotický kanál v HD rozlišení. Satelitní platforma Skylink a její klon T-Mobile televize zařazují do své nabídky kanál Penthouse HD. Mediální skupina, jež vydává stejnojmenný tištěný titul, je českým divákům známá zejména z vysílání televize Nova v polovině 90. let. Tehdy se na její obrazovce objevovaly magazínové pořady Playboye a rovněž Penthouse.

První vysílání od půlnoci

Vysílání kanálu Penthouse HD by se mělo dnes objevit na satelitní pozici 23,5 st. východně. Mělo by jít o hardcore verzi Penthouse HD 1. Program bude zařazen do nabídky HD PLUS česko-slovenské satelitní platformy Skylink a rovněž do obdobného balíčku platformy T-Mobile televize. Zda bude v případě T-mobilu tento kanál propagovat i herec Chuck Norris zatím není známo. T-mobile televizi totiž po technické stránce provozuje právě Skylink. Cena ani jednoho z balíčků se nemění, k jedinému omezení dojde pouze z legislativních důvodů a to k vysílání v nočních hodinách. Program Penthouse HD tak bude dostupný denně od půlnoci do šesté hodiny ranní.

O možném vstupu prvního erotického programu ve vysokém rozlišení na český a slovenský trh informoval již včera specializovaný server Parabola.cz. V tu dobu totiž zařadily tento kanál do své nabídky zahraniční platformy TV Vlaanderen a Canal Digital, jež se Skylinkem úzce spolupracují zejména v oblasti sdílení kapacity pro některé nadnárodní kanály.

penthouse-hd-ilustIlustrační ukázka vysílání Penthouse HD, foto: cyrussettings.com

Skylink včera mlčel, dnes potvrdil

Ředitel platformy Skylink pro Českou republiku Jaromír Glisník nechtěl včera zařazení tohoto kanálu do nabídky komentovat. Řekl jen, že záleží na podmínkách. Nicméně již včera byly vytvořeny technické  podmínky pro spuštění vysílání i pro abonenty Skylinku. Dnes o zařazení nového programu informovalo přímo tiskové oddělení platformy.

Kanál Penthouse HD vysílá na frekvenci 11,739 GHz s vertikální polarizací. Pro sledování programu je potřeba mít aktivovanou nabídku HD PLUS a přeladit satelitní přijímač. Balíček programů ve vysokém rozlišení se díky tomuto kroku rozšiřuje na osm stanic.

Skylink připravuje zařazení i dvou nových stanic ve standardním rozlišení. Nicméně půjde pouze o vysílání v novějším kompresním standardu MPEG-4, které většina satelitních přijímačů v českých a slovenských domácnostech zřejmě nenaladí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .