Multiplex 4 by měl dnes výrazně rozšířit pokrytí Prahy

digital-broadcasting-logoProvozovatel multiplexu 4 dnes v Praze spustí vysílač Ládví na definitivním kmitočtu, kterým je 42. kanál. To by mělo výrazně přispět k zlepšení příjmu tohto multiplexu v Praze. Vyzářený výkon bude 20 kW. Diváci si díky tomu terestricky naladí například kanál Fanda, televizi Pohoda nebo vysílání České televize a Novy ve vysokém rozlišení.

Společnost Digital Broadcasting, provozovatel Vysílací sítě 4 (multiplexu 4), dále rozšířila pokrytí své sítě. Vysílače Jablonec nad Nisou – Černá Studnice (kanál 25) a Olomouc – Slavonín (kanál 44) již vysílají z definitivního všesměrového anténního systému s vyzářeným výkonem 10 kW; pokrytí Prahy a okolí výrazným způsobem rozšíří nový vysílač Praha – Ládví, který bude dnes spuštěn na již definitivním kanálu 42, s vyzářeným výkonem 20 kW. V tiskové zprávě to oznámil jednatel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek, který ji vlastnicky ovládá skrze ostravské Rádio Čas.

V současnosti v rámci multiplexu 4 vysílají kanály Fanda, Nova HD, ČT1 HD a TV Pohoda. Tyto programy jsou dostupné ve všech čtrnácti krajských lokalitách v rámci České republiky.

Teoretické pokrytí multiplexu 4 z vysílače Praha-Ládví (42. kanál, 20 kW):

mux4-praha-ladvi

Teoretické pokrytí multiplexu 4 z vysílače Olomouc – Slavonín (44. kanál, 10 kW):

mux4-olomouc-slavonin

Teoretické pokrytí multiplexu 4 z vysílače Jablonec nad Nisou – Černá Studnice (25. kanál, 10 kW):

mux4-jablonec

Mapky pokrytí poskytla společnost Digital Broadcasting.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .