MTG, spoluvlastník TV Prima, má nového prezidenta

jc3b8rgen-madsen

Jørgen Madsen byl jmenován novým prezidentem a výkonným ředitelem společnosti Modern Times Group (MTG), ta je spoluvlastníkem televizní skupiny FTV Prima. Madsen pro MTG pracuje už od roku 1994, manažer s velkými zkušenostmi zejména v sektoru placené televize bude pro firmu i nadále velkým přínosem. Do funkce nastoupí s účinností již od 15. září 2012. Dosavadní šéf MTG Hans-Holger Albrecht se stane prezidentem a výkonným šéfem společnosti Millicom, jedná se o globální telekomunikační skupinu.

Jørgen Madsen se stal členem výkonného managmentu MTG už v roce 2000, v té době již pro společnost pracoval šest let. Bude od 15. září 2012 řídit skupinu MTG, která vlastní také českou FTV Prima (provozuje Prima family, Prima COOL, Prima Love). Od ledna 2008 do října 2011 byl předsedou představenstva TV Prima. Jørgen Madsen vidí novou pozici jako velkou výzvu a je za nic „vděčný“. „MTG je skvělá společnost se silnou kulturou a tradicí v inovacích. Naše kanály jsou nyní dostupné v 36 zemích na čtyřech kontinentech. (…)“ Úsilí zaměří na „další zlepšování obsahu“ a expandovat chce na nové trhy.

Z ARCHIVU: Proč kolují zvěsti o možném prodeji Primy?

David Chance, předseda představenstva MTG, k uvedení nového ředitele uvedl: „Chtěl bych Jørgena Madsena uvítat do jeho nové role v MTG. Běhhem těch mnoha let u MTG prokázal, že je inspirativním lídrem a vynikajícím managerem řady naši operací, stejně tak jako je hodnotným členem vyššího managmentu. Skupinu přebírá v klíčové době, kdy MTG testuje nové vysílací technologie a expanduje na nové trhy. Kontinuita je nesmírně důležitá pro pokračující úspěch skupiny (…)

Dosavadní ředitel MTG Hans-Holger Albrecht řídil skupinu od srpna 2000, jeho novým působiště bude Millicom, zde již je delší dobu členem představenstva. David Chance mu poděkoval za jeho „obrovský přínos“ během jeho dvanáctiletého působení ve společnosti, dokázal vyvážit výnosy pro placenou i bezplatnou televizi. „Svůj čas strávený v MTG jsem si nesmírně užil a bylo mi ctí pracovat s tolika talentovanými a odhodlanými lidmi během těch let. Těžili jsme z nastavení jasného kurzu s dlouhodobými cíly (…) MTG je fantistický byznys a přeji skupině a všem mým kolegům do budoucna jen to nejlepší,“ uvedl v oficiálním vyjádření Hans-Holger Albrecht.

mtg-logo-velke

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,