Mobilní televizní aplikace TV4You. Proč už nevysílá?

Mobilní televizní aplikace TV4You měla být alternativou vůči neplacenému televiznímu vysílání šířenému „vzduchem“. Ve svém mobilu jste tedy mohli sledovat prakticky všechny relevantní stanice, které můžete přijímat i na běžnou anténu. Za touto službou stál spolek TV4You, jemuž předsedal dlouholetý ředitel hudební televize Óčko Jiří Balvín.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Koncesionáři měli TV4You zdarma

Tato služba byla oficiálně představena koncem října a fungovala na mobilních zařízeních se systémem iOS nebo Android. Služba byla poskytována na vybrané kanály obsažené v pozemním vysílání DVB-T, tedy na ty kanály, ke kterým má uživatel zakoupena práva např. formou koncesionářského poplatku. Alespoň tak zněla právní interpretace spolku TV4You.

Jinými slovy, každý uživatel, který je plátcem koncesionářského poplatku, se mohl na stránce TV4You zaregistrovat a dostal přístup ke skutečně neplacené mobilní televizi. Služba měla fungovat na neziskovém principu s tím, že provozní náklady měly být hrazeny příjmy z reklamy a videoreklamy. Spolek TV4You se zavázal nevytvářet zisk, a veškeré získané prostředky hodlal investovat zpět do provozu a zkvalitnění této služby.

Služba však fungovala pouhé dva měsíce. Narazila totiž na odpor největších českých televizních skupin Nova a Prima. Těm se pochopitelně nelíbilo, že na jejich původním video obsahu by vydělával jiný provozovatel bez předchozí vzájemné dohody a kompenzace. Tato aplikace by se totiž stala přímým konkurentem videoaplikací Novy a Primy, které mohou být financovány rovněž z reklamy.

Na reklamní spoty vysílané v rámci služby TV4You neměly tyto televize žádný dosah, ani z nich nedostávaly žádný příjem. I to byl jeden z důvodů, proč si nakonec televize Nova u soudu vynutila zastavení této služby a její stažení z nabídek oficiálních obchodů Google Play a AppStore.

TV4You definitivně skončila koncem roku 2014.

Televize pro mobily DVB-H

DVB-H je standard pro digitální vysílání pro mobilní telefony šířené prostřednictvím televizních vysílačů (Digital Video Broadcasting Handheld). Toto vysílání je realizováno na stejném principu jako DVB-T.

....
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .