Mňam TV je operátorům k dispozici v HD, počítá se i s Kutil TV

Ředitel televizí Mňam a MŇAU i připravované stanice Kutil TV Pál Milkovics oznámil přechod televize Mňam do vysokého rozlišení. Stanice je nyní k dispozici kabelovým i satelitním operátorům, kteří ji mohou zařadit.

Studio televize Mňam a mediální skupiny S&P Broadcasting. Foto: S&P Broadcasting

Studio televize Mňam a mediální skupiny S&P Broadcasting. Foto: S&P Broadcasting

Spustit televizní kanál Mňam TV v HD kvalitě byl náš dlouhodobý záměr. Pro distributory je dnes klíčové nabídnout divákům televizní kanály ve vysokém rozlišení. A obzvláště pro oblast pořadů z oblasti vaření a gastronomie je kvalita obrazu důležitá. Dobré jídlo musí vypadat vždy perfektně a chutně,“ řekl Milkovics v tiskové zprávě.

Není jasné, zda budou operátoři za HD verzi připlácet ve srovnání s původní verzí ve standardním rozlišení. Mňam TV je však dostupná i bezplatně v rámci vysílání na běžnou anténu. HD verze tedy bude k dispozici především pro platící diváky kabelových a satelitních operátorů.

Právě satelitní operátoři ale nakonec mohou zůstat pouze u standardní verze. Klíčová bude dostupná kapacita a důležitá je i sledovanost. Podle ní se operátoři mohou rozhodovat, zda se jim vyplatí investovat do zařazení HD verze.

Pál Milkovics zároveň potvrdil, že v HD rozlišení bude k dispozici i připravovaný program Kutil TV. Zatím ale není jasné, kdy přesně začne nová televize vysílat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .