Městský soud zrušil rozhodnutí RRTV, licence Primy podle něj platí dál

rta_vs_primafamilyRada pro rozhlasové a televizní vysílání pochybila, když vydala provozovateli televize Prima, společnosti FTV Prima spol. s.r.o. osvědčení o zániku licence. Tak zní rozhodnutí Městského soudu v Praze z 28. června 2012, na které upozornil server Česká média.

Víc než měsíc staré rozhodnutí Městského soudu v Praze by v případě, že by vstoupilo v platnost, znamenalo, že původní licenční podmínky TV Prima, které obsahovaly povinnost sdílení frekvencí s regionálními vysílateli, jsou stále v platnosti.
Městský soud v Praze dal za pravdu žalobci, kterým je RTA (Regionální Televizní Agentura), když uznal žalobu za důvodnou. Podle soudu totiž neměla být licence zrušena pouze na základě žádosti jednoho provozovatele, protože se jednalo o licenci sdílenou a mohla tedy být zrušena pouze v případě, kdy by o její zrušení požádaly všechny dotčené subjekty. Jinak řečeno, podle soudu mohla RRTV na žádost Primy o zrušení licence kývnout pouze v případě kdy by s tímto krokem souhlasily i jednotlivé regionální stanice, které se na vysílání Primy podílely.

>> Přečtěte si plné znění rozsudku (PDF)

Proti rozhodnutí, které padlo dne 28. červa 2012, pochopitelně bylo možné podat kasační stížnost, konkrétně k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně a je víc než pravděpodobné, že se tak i stalo, rozhodnutí Městského soudu v Praze ale přináší zajímavá „kdyby“.

V situaci, kdy je nejen hlavní kanál Primy už dávno přejmenován, v praxi se celkem nic jiného nestalo, ale především kdy už žalobce, tedy RTA negeneruje žádný obsah, by bylo jen těžko představitelné, že by se najednou vše vrátilo do bodu, než Prima licenci vrátila. Rozhodnutí soudu tak vlastně pomalinku otevírá jediné. Vrátka další televizní arbitráži.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,