Letní premiéry AXN: Nový Sherlock Holmes a nové díly Profilu zločinu a ságy Cizinka

Filmový a seriálový kanál AXN připravil v prvních červencových týdnech řadu premiér. V pondělí 9. července uvedl novou řadu Sherlocka Holmese. V pátek 13. července je na řade francouzská kriminálka Profil zločinu a v neděli 15. července mohou diváci shlédnout první díl druhé řady historické ságy Cizinka. Ve všech případech jde o české televizní premiéry.

Juliette Roudet a Philippe Bas ve francouzském seriálu Profil zločinu. Fotografii poskytlo české zastoupení programů AXN

Juliette Roudet a Philippe Bas ve francouzském seriálu Profil zločinu. Fotografii poskytlo české zastoupení programů AXN

Sherlock Holmes: Jak prosté (od 9. července)

V pondělí 9. července měla na televizi AXN českou premiéru nová řada Sherlocka Holmese: Jak prosté, kriminálního seriálu volně inspirovaného původním námětem sira Arthura Conana Doylea.

V roli Holmese uvidíme Jonny Lee Millera, známého například z filmu Trainspotting. Místo Watsona ale uvidíme Watsonovou, a to v podání nestárnoucí Lucy Liu, kterou si diváci mohou pamatovat třeba z filmu Kill Bill případně z muzikálu Chicago.

Sherlock původně cestuje do New Yorku proto, aby se zbavil své závislosti na drogách, a nakonec skončí jako spolubydlící doktorky Joan Watsonové, která přišla o svou lékařskou licenci kvůli úmrtí pacienta. Momentálně se tak živí jako společnice pomáhající bývalým závislým s návratem do běžného života, a to je i důvod, proč se nastěhuje k Sherlockovi.

Na začátku šesté řady je Sherlockovi jasné, že před ní už nemůže zatajovat svůj zdravotní stav způsobený otřesem mozku. Taky si uvědomí, že jeho „režim soběstačnosti“ není kompatibilní s cílem řešit kriminální případy. Pro Sherlocka, zvyklého být nejlepším detektivem v New Yorku, už nebude jeho práce tak snadná, jako bývala dřív.

Profil zločinu – premiéra v pátek 13. července od 21:00

Od pátku 13. července běží na AXN pokračování francouzské kriminálky Profil zločinu, a to osmou řadou. V hlavní roli forenzní psycholožky Adèle Delettre uvidí diváci herečku Juliette Roudet. Roli velitele týmu kriminalistů Thomase Rochera hraje Philippe Bas.

V osmé řadě nacházíme Adèle, jak truchlí nad svou sestrou zavražděnou zločincem Argosem. Rozhodne se upnout na budoucnost a věnuje se roli adoptivní matky svého synovce a zároveň se plně věnuje své práci kriminoložky po boku svého kolegy Rochera.

Cizinka – premiéra v neděli 15. července od 21:00

V neděli 15. července se diváci mohou těšit na druhou řadu historické ságy Cizinka. V hlavní roli uvidí irskou modelku a herečku Caitrionu Balfe a skotského herce Sama Heughana.

Začátek seriálu nás zavede do roku 1945, kdy právě skončila druhá světová válka. Claire Randallová, bývalá britská válečná zdravotní sestra, je se svým manželem Frankem na líbánkách. Jako místo své svatební cesty si vybrali malebnou skotskou vesničku opředenou keltskými pověstmi. Frank zde objevuje stopy, které ho přivedou až k jeho předkovi, kapitánu Jonathanu Randallovi, který byl v polovině 18. století velitelem anglické vojenské základny Fort William.

Během jedné z procházek se Clair dotkne záhadných menhirů a ocitne se o dvě století zpět v čase, v době kapitána Jonathana „Black Jacka“ Randalla, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání britského trůnu za pomoci skotských rodinných klanů. Bezcitný, krvežíznivý a drsný Jack je pravým opakem Franka z roku 1945.

Claire je pod vlivem krutých okolností přinucena provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, ale její srdce touží po jiných dvou mužích žijících ve dvou různých časových dimenzích – po Frankovi z dvacátého století a Jackovi z osmnáctého.

Kanál HBO uvedl premiéru nového seriálu Ostré předměty

Filmový a seriálový kanál HBO uvádí premiéru dalšího seriálu natočeného exkluzivně pro publikum této placené stanice. Nově přichází s osmidílnou dramatickou minisérii „Ostré předměty“ inspirovanou stejnojmenným bestselerovým románem spisovatelky Gillian Flynn.

....

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .