Leoš Mareš promluvil o osudu své talkshow. Současnou situaci měl způsobit producent

Moderátor Leoš Mareš má zájem pokračovat v produkci Show Leoše Mareše. Její náhlé stažení z obrazovky televize Prima bylo věcí producenta, s nímž měl Mareš smlouvu. Nyní má nabídky na přímou spolupráci s televizemi už bez účasti producenta.

Známy moderátor a šoumen Leoš Mareš se o náhlém konci své show rozmluvil v rozhovoru s Martinem Veselovským pro internetovou televizi DV TV.

Leoš Mareš ve studiu DV TV v rozhovoru s Martinem Veselovským. Reprofoto: DVTV.cz / Aktuálně.cz

Leoš Mareš ve studiu DV TV v rozhovoru s Martinem Veselovským. Reprofoto: DVTV.cz / Aktuálně.cz

Leoš Mareš noční show léta odmítal. Nakonec přistoupil na dohodu s Mňam TV

Já jsem nabídky na tu show léta odmítal možná právě ze strachu, aby se mi nezhroutil můj velký sen. Postupně jsem nabyl dojmu, že v České republice nejsme schopni podobný formát rozjet. Najednou přišla konkrétní nabídka, že to uděláme od zahraniční společnosti CE Media a ta mi nabídla možnost dělat tu show na televizi, která má sledovanost nula celá nula, na televizi Mňam. Tam jsem si ten formát chtěl vyzkoušet,“ říká Leoš Mareš ve videorozhovoru DV TV.

Dostali jsme velmi dobré podmínky. Byli jsme ubezpečení, že nebudeme konfrontování s výsledky sledovanosti, že se nebudou dělat rozbory toho, zda jsme prohráli s nějakým jiným pořadem. Měli jsme si vytvořit kreativní tým čítající desítky lidí a vyzkoušet systém, zda jsme schopni generovat čtyři nebo pět epizod týdně. To byla ideální situace,“ pokračoval v rozhovoru Mareš.

Show Leoše Mareše, foto: TV Prima / Mňam TV

Vše o Show Leoše Mareše. Kde začínala a proč se nevysílá?

První informace ohledně nové Show Leoše Mareše se objevily letos v červenci, kdy se populární moderátor domluvil s vedením ambiciózní televize MŇAM TV. Ředitel televize Pál Milkovics se stal přímo producentem nové show. Tehdejším proklamovaným cílem bylo přilákat nové diváky k obrazovkám lifestylové televize Mňam. Kromě Leoše Mareše angažovala tato ambiciózní stanice i několik dalších osobností – v průběhu léta zde vystupovala například Iva Pazderková, následně byl angažován i Jakub Kohák.

V podrobném přehledu vám přinášíme krátkou historii noční televizní Show Leoše Mareše.

Producent náhle změnil podmínky a přesunul show na Primu. Tím porušil původní dohodu.

První výrazná změna podmínek přišla zhruba dva dny před vysíláním prvního dílu. Až v průběhu natáčení prvního dílu se tvůrčí tým dozvěděl, že show se přesouvá na Primu. Navíc se změnil vysílací čas a noční show se vysílala mnohem později, než bylo původně domluveno s producenty.

Producent se den před zahájením vysílání dohodl se s televizí Prima, že jí tuto show bude dodávat. Nevím, zda to byla jeho strategie od začátku, ale nám to nikdo neřekl. (…) Tím se narušil organizmus, který byl vyvinutý. Najednou se show nevysílala v čase mezi desátou a jedenáctou, tedy v čase, kdy jsme se shodli, že musí běžet. A pak jsme se přesně dostali do situace, ve které jsme nechtěli být. Tedy, začali jsme být konfrontování s výsledky sledovanosti, média o tom referovala, začali jsme být konfrontováni s jinými pořady,“ dodal populární moderátor.

Právě tento přístup zřejmě nové show nejvíce uškodil. První epizody byly totiž kvalitativně velmi špatné, vlastně na úrovni „pilotů“. Tvůrci ani nedostali možnost si nacvičit některé věci dopředu. Scéna v divadle byla připravená až hodinu před prvním „ostrým“ natáčením. „Dekorace se dodělávala hodinu před natáčením, fungovali jsme v úsměvných podmínkách jen s tím rozdílem, že nás vysílala Prima. První díly tedy byly velmi špatné, ale s každým dalším dílem se to velmi rychle vyvíjelo. Ta kvalita prvního dílu a posledního dílu s číslem 37 byla nesrovnatelná,“ přiznal Leoš Mareš.

Anna Linhartová byla prvním hostem v Show Leoše Mareše, foto: TV Prima / Mňam TV

Anna Linhartová byla hostem v prvním vydání Show Leoše Mareše, foto: TV Prima / Mňam TV

Po dvou měsících chtěl producent po Primě větší peníze. Pak přestal dodávat nové díly

Druhá výrazná změna podmínek přišla ze strany producenta vůči televizi Prima. Po dvou měsících producent pořadu prý náhle začal požadovat po Primě víc peněz. V tu chvíli televize Prima na jeho nové podmínky nepřistoupila, protože dle Mareše tak pozdní vysílací čas – po půlnoci – už negeneruje tolik peněz z reklamy, aby se podobná show Primě vyplácela.

Producent na to řekl, v případě že mi nezvýšíte peníze, přestanu vám show dodávat. Prima řekla, to je škoda, my bychom tu show chtěli dál vysílat. Producent ale trval na svých podmínkách. Přestal tu show dodávat Primě a začal ji nabízet konkurenci. Takže v rozporu s obecným míněním je potřeba říct, že televize Prima neukončila vysílání té show, ona jen nechtěla přistoupit na nové podmínky, protože by se jí to nevyplatilo,“ řekl Mareš.

Obnovit show chtějí tři televize. Leoš Mareš ji možná nechá „chvilku u ledu“

Show Leoše Mareše je v tuto chvíli schovaná „v šuplíku“ a čeká na okamžik, kdy ji bude chtít někdo vysílat. Tvůrčí tým natočil celkem 37 dílů, z nichž Prima uvedla 32. Formát vysílala i televize MŇAM TV, ale ve snaze nekonkurovat Primě zařazovala jen reprízy již odvysílaných částí. K tomu přidávala vždy v pátek večer sestřih nejlepších momentů z celého týdne.

Show Leoše Mareše, foto: TV Prima / Mňam TV

Show Leoše Mareše, foto: TV Prima / Mňam TV

Mareš potvrdil, že má v tuto chvíli nabídky od tří televizí, které by chtěly podobný formát vysílat. Nabídka se už týká přímé spolupráce s Leošem Marešem, bez dosavadního producenta. „Nyní mám strach po tom formátu znovu šáhnout, protože si pamatuji poslední tři měsíce, kdy jsem byl v situaci, ve které jsem nikdy být nechtěl, pod absolutním stresem. Možná to nechám chvilku u ledu a vyzvednu to třeba zase za pár let,“ uzavřel jeden z nejúspěšnějších rozhlasových a televizních moderátorů současnosti.

Celý půlhodinový rozhovor Martina Veselovského s Leošem Marešem můžete shlédnout na webu Aktuálně.cz pod značkou DV TV. Rozhovor pojednává o dosavadní kariéře Leoše Mareše, ale taky o jeho emocích v taneční soutěži Star Dance. Dění kolem late night show Leoše Mareše je věnováno posledních deset minut.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .