Konec sledování přenosů fotbalové Premier league na klasickou anténu

premier-league-651

Čeští diváci přišli o možnost sledovat vybrané zápasy fotbalové Premier league v Praze a středních Čechách prostřednictvím klasické antény. Sportovní kanál Slovak Sport totiž ukončil neplacené DVB-T vysílání na 46. kanále v Praze.

Právě Slovak Sport TV vlastní exkluzivní práva k přenosům Premier league pro Českou a Slovenskou republiku. Společnost v rámci zviditelnění spustila terestrické vysílání v Praze a okolí. Umístila zde svůj první program, který nabízel jeden živý přenos Premier league týdně a několik záznamů k tomu. Experimentální vysílání však nemělo dlouhého trvání a televize Slovak Sport se z trhu neplacené televize stáhla. I nadále tak Slovak Sport pokračuje pouze v některých placených platformách.

Zajímavostí přitom je, že dlouho bylo ve hře i umístění druhého programu do neplaceného vysílání. Ten nabízí několik přenosů fotbalové Premier league týdně. Slovak Sport by tímto krokem mohl vytvořit určitý tlak na kabelové a satelitní operátory, aby jeho druhý program zařadili do svých nabídek. Dvojka je nyní k dispozici pouze u operátora O2TV a u několika menších společností. Individuálně za poplatek lze tento kanál přijímat na PC přes internet. Majitelé mobilů a tabletů mohou využít on-line platformu Topfun TV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: