Končí služba, která umožňovala příjem kódovaných satelitních stanic bez poplatků

Slovenská satelitní služba Plustelka mohla být zajímavou alternativou pro ty diváky, kdo na satelitu hledají domácí programy bez měsíčních poplatků. Operátor Towercom ale po dvou letech její provoz utlumil a soustředí se na placenou službu přes anténu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Poté, co lídr trhu Skylink před několika lety přešel z bezplatného vysílání vybraných stanic na režim základní nabídky se servisním poplatkem, mohla být slovenská Plustelka alternativou pro část diváků. Ti, kdo hledali české a slovenské stanice na satelitu bez měsíčních poplatků, mohli na klíčové pozici 23,5 st. východně zvolit právě Plustelku.

Základní cena přístupové karty činila necelých 20 euro a divák měl k dispozici programy skupin RTVS a JOJ, a k tomu i kanály ČT1 a ČT2. Pokud měl zájem o programy skupiny Markíza, mohl je získat za symbolický poplatek 3,99 eur ročně.

Server Živé.sk informuje, že Towercom se rozhodl poskytování satelitní Plustelky ukončit. V průběhu minulého týdne vyřadil programy ČT1 a ČT2, které nabízel pouze ve standardním rozlišení. Nyní mediální zástupce Towercomu říká, že nabídka Plustelky bude dostupná pouze přes DVB-T, tedy na standardní anténě.

Fakticky tak skončí poslední služba, která umožňovala sledovat vybrané kódované stanice bez měsíčních poplatků. Satelitní diváci mají na pozici 23,5 st. k dispozici jedinou alternativu Skylink, jenž nabízí zakladní stanice za předem stanovený servisní poplatek.

Obdobným způsobem lze přijímat i část nabídky satelitní služby AntikSAT z pozice 16 st. východně a základní programy za roční udržovací poplatek nabízí i platforma freeSAT na pozici 0,8 st. západně.

V případě freeSATu však platí, že si kartu bez měsíčních poplatků musíte pořídit přímo na webu poskytovatele, jelikož někteří díleři freeSATu značky tuto variantu nemají v nabídce.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Harry

      Vazne je komercni sharing bez poplatku? :-D

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .