Končí bouře ve sklenici vody. Daniela Drtinová má nový pořad

ct-daniela-drtinova-167Dosavadní moderátorka analytického pořadu Události, komentáře Daniela Drtinová bude mít nový pořad Interview Daniely Drtinové. Přijala tak nabídku generálního ředitele České televize Petra Dvořáka po dnešní osobní schůzce. Končí tak kauza, která by se dala označit jako bouře ve sklenici vody. Televizní odboráři se domnívali, že přesun Drtinové do méně významného pořadu proběhl na politickou objednávku. Moderátorky se veřejně zastal i kolega Martin Veselovský a šéfka divize Nová média Pavlína Kvapilová.

Daniela Drtinová přijala nabídku na moderování vlastního pořadu, na kterém se bude podílet stejný editorský tým jako na Událostech, komentářích. „Věřím generálnímu řediteli České televize, že zaručí plnění principu nestrannosti a objektivity, protože věřím, že sledujeme společný cíl. A tím je nezávislost a svobodné zpravodajství,“ uvedla po setkání s generálním ředitelem Petrem Dvořákem.

Už od května jsme přemýšleli o tom, jak změnit koncepci pořadu Interview ČT24 tak, aby ještě před hlavní zpravodajskou relací zazněly na ČT24 nové informace, na které budou moci plynule navázat jak Události, tak Události, komentáře. Cílem těchto změn je vytvořit profesionální analytický pořad, který co do respektu a informační nosnosti bude na stejné úrovni jako komentované události a zahájí tak hlavní zpravodajský blok na ČT24. Jsem proto rád, že se Daniela Drtinová jako zkušená moderátorka tohoto úkolu ve svém novém pořadu chopí,“ řekl k tomu ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

Vedení České televize tak završilo personální rošádu v profilovém pořadu Události, komentáře, jež bude mít od září pouze dva stabilní moderátory – Martina Veselovského a Lukáše Dolanského. Další z původní sestavy Bohumil Klepetko se přesune do večerního interaktivního pořadu Hyde Park a Daniela Drtinová bude čtyřikrát týdně moderovat publicistický pořad, který ponese její jméno.

ct-daniela-drtinova-675Daniela Drtinová, foto: Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .