Komerční televize skončily v DVB-T z vysílače Praha-Cukrák

Terestrické televizní vysílání prostřednictvím DVB-T pokračuje v procesu vypínání. Ve středu 15. ledna 2020 před půlnocí došlo k vypnutí komerčních programů z vysílače Praha-Cukrák, který zásobuje svým signálem především střední Čechy. Ve čtvrtek 16. ledna následně došlo k zprovoznění finálních multiplexů pro DVB-T2 na vysílači Cukrák.

Ilustrační foto - fotobanka Shutterstock

Ilustrační foto – fotobanka Shutterstock

Další významný krok čeká diváky ve středu 22. Ledna, kdy dojde k ukončení vysílání komerčních stanic z vysílače Votice – Mezivrata.

Obyvatelé Prahy už jednu zkušenost s vypnutím DVB-T mají. Na konci listopadu 2019 k tomuto kroku přistoupila Česká televize, která na území hlavního města vysílá všechny své programy výhradně v DVB-T2. Původní multiplex 1 provozovaný ze zákona ukončil vysílání i na vysílačích Trutnov – Černá hora a Votice – Mezivrata.

V předposlední lednový den ukončí Česká televize vysílání multiplexu 1 i na vysílačích Ústí nad Labem – Buková hora a Cheb – Jedlová hora.

Po vypnutí DVB-T sít je potřeba ve většině případů zvolit automatické nebo ruční ladění a přeladit TV přijímač případně set-top-box, jelikož trvalé sítě DVB-T2 ve většině případů vysílají na jiných frekvencích než současné přechodové sítě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .