Komediální seriál Parlament s nadhledem odkrývá zákulisí Evropského parlamentu

Česká televize nabízí v iVysílání francouzský koprodukční komediální seriál Parlament, který nově rozšiřuje také třetí řada. Pořad plný nekorektního humoru, zvratů a výrazných postav s nadhledem odkrývá zákulisí chodu bruselského centra politiky. Kompletní seriál včetně nejnovější řady je už nyní dostupný na online platformě ČT. Seriálem Parlament tak Česká televize zahajuje letní sezonu České televize s francouzskou tematikou.

Zdroj: Česká televize

V průběhu evropských voleb nabídneme v iVysílání již třetí sérii satirického seriálu Parlament, který získal ocenění za nejlepší seriál od francouzské asociace kritiků, baví neotřelým humorem i pohledem na instituci Evropského parlamentu. Jeho tvůrci, kteří sami absolvovali v této instituci pracovní stáže, tak do příběhu dodávají autenticitu podtrženou velkou dávkou humoru. Část třetí série se dokonce natáčela přímo v budově Evropské komise. Tento divácky úspěšný seriál také nedávno ohlásil přípravu na vznik čtvrté série,“ představuje pořad výkonný ředitel pro digitální služby Marek Doležel.

Třetí řada koprodukčního francouzského komediálního seriálu z prostředí Evropského parlamentu s vtipem a kriticky-sarkastickým přístupem zpracovává ožehavá témata, která nejsou pouze pro skalní milovníky politologie a mezinárodních vztahů. Výkonný ředitel pro digitální služby Marek Doležel proto dodává: „Seriál si v Česku oblíbila zejména mladší generace, ale myslím, že má potenciál oslovit i širší publikum, jelikož vytváří vhled do instituce, která je zdánlivě nudná a pro mnohé také neznámá. Komedie by se tak mohla stát správným způsobem, jak přiblížit zákulisí Evropského parlamentu i těm, kterým politika není tolik blízká. Navíc na české tvůrčí scéně chybí kvalitní politická satira, kterou tato série zaručeně nabízí.“

Všechny tři řady seriálu Parlament jsou v iVysílání dostupné od 2. června 2024.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .