Když vás Nova nepotřebuje, můžete na Primu

tv-ilustrace-651

Migrace herců, novinářů a jiných osobností mezi českými televizemi je očekávatelná a přirozená. Když vás nechce Nova, přecházíte na Primu. Ale jakmile se vám u vaší bývalé televize znovu otevřou dveře, nemůžete zaváhat.

Nova s Primou si v posledních dnech znovu prohodily některé osobnosti. Leoš Mareš po nepříliš povedeném angažmá na Primě skončil a vrací se na Novu. Reportér Josef Klíma balí kufry na Nově a přechází na Primu. Tyto odchody mají něco společného – před rokem totiž oba jmenovaní šli opačným směrem.

Když Nova před několika lety poprvé zrušila dlouholetý investigativní pořad Na vlastní oči a rozpustila jeho redakci, našel Josef Klíma společně s Jankem Kroupou útočiště na Primě. Tam se jim povedlo vybudovat zajímavý pořad Soukromá dramata. Jenomže jakmile se s Novou před rokem a půl domluvili na obnovení „očí“, záhy ukončili spolupráci s Primou a pořad Soukromá dramata zanikl.

PR oddělení Primy tento přechod komentovalo tak, že nechce nikomu bránit v jeho kariéře. Teď, když pořad Na vlastní oči po 16 měsících znovu končí, jeden ze dvou tvůrců se vrací na Primu. Jeho nový formát Očima Josefa Klímy bude poprvé uveden v lednu. Není ale jasné, jak se pan Klíma zachová, až by Nova chtěla potřetí obnovit pořad Na vlastní oči. Vstoupí i potřetí do stejné řeky?

V podobné situaci je i populární Leoš Mareš. Ten byl před několika lety nejvytěženějším moderátorem formátů pro mladé na Nově. Letos ale nečekaně zamířil na Primu, kde dostal prostor v několika formátech. Ani jedna show s Marešem v čele ale nezaujala diváky natolik, aby si ho Prima dlouhodobě ponechala. A tak Leoš Mareš po několika měsících na Primě odchází zpět na Novu, kde bude moderovat druhou řadu Hlasu Česko Slovenska.

Na jednu stranu chápu obě televize, že chtějí z popularity osobností vytěžit maximum. Proto jim dávají prostor i ve chvíli, kdy dotyčná osobnost neoplývá ukázkovou loajalitou. Možná by ale do budoucna mohla každá z televizí sázet na exkluzivní hvězdy, aby byl jejich profil čitelný a aby jednotlivé formáty vydržely v případě zájmu diváků i víc než jednu sezonu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .