Kdo bojuje naposled, aneb „Poslední bojovník“

lastmanstanding

VIDEO UVNITŘ – Reality-show Last Man Standing vysílá BBC ve Velké Británii od roku 2007, diváci sledují wrestling v brazilském pralese, závody kánoi v Nové Guinei, boj holí u kmene Zulu v Jižní Africe a mnoho jiného. Akční reality-show zprostředkovává osudy šesti britských a amerických soutěžících utkává se šampioony z kultur, které byly dosud jen velmi málo dotčeny civilizací.

Last Man Standing“ je britský formát, který vysílala BBC, zhlédnout jej mohli i diváci Discovery Channel (pod názvem Six Versus The World) a v USA pod mírně upraveným názvem „Last One Standing„. Reality-show měla svou premiéru 26. června 2007, každá série představuje skupinu atletů, která cestuje po celém světě, aby se utkala s domorodými kmeny. „Poslední bojovník“ se dočkal i verze, v níž bojovaly ženy. Nyní míří první série na obrazovky Primy Cool.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ DÍLY VELKÉHO SERIÁLU RadioTV:
Legenda Klíče od pevnosti Boyard stále žije, ve Francii už 22. rokem

Pátrejte s námi „Po stopách Xapatanu”
Aréna národů, pramáti Her bez hranic, se chystá na obrazovky TV Prima

Křišťálové bludiště aneb tak trochu bláznivá Pevnost Boyard

Survivor – reality show o přežití je v USA již 22. sezóny

Trezor Pago Pago otevíráme v 90. letech. Kvůli vážným zraněním soutěžících však záhy ukončena!

Pravidla formátu „Last Man Standing“

Pořad je skutečně výpravný, štáb často natáčí na místech, kam se dosud kamery nevydaly. V jednotlivých epizodách se musí nejprve soutěžící show „Poslední bojovník“ seznámit s místním náčelníkem kmenu, domorodci jim posléze předvedou, v jaké disciplíně se utkají. Týmy jsou děleny zpravidla na dvě skupiny, každá dostane přiděleného trenéra a společně s domorodci se připravují na plnění disciplíny.

Ve vybraných epizodách dochází k vyřazování, místní trenéři pustí do dalších kol „Posledního bojovníka“ jen ty, kteří mu dostatečně imponují. „Soutěžící svým založením hodně přispívají k zábavnosti pořadu a je jasné, že je producenti dlouho a pečlivě vybírali. Jsou schopní přizpůsobit se nezvyklým podmínkám a jejich přátelství před i za kamerou nabízí příjemný kontrast k fyzickým výkonům. Každý má jiný talent, a tedy i rozdílný přístup k situacím. To, že je někdo nejsilnější, nemusí znamenat, že vyhraje,“ uvedla TV Prima k připravovanému pořadu, který nasadí v podzimním programovém schématu.

lastmanstanding_souteziciSoutěžící formátu Last Man Standing, série 2. Zdroj: Screenshot z oficiálního webu BBC.

Sezóna „Posledního bojovníka“ s číslem 1 a 2

Prvních dvanáct epizod chystá do svého programu Prima Cool. Poprvé ji viděli diváci od 26. června do 14. srpna 2007 na BBC Three, posléze ji reprízovala BBC Two. Dominantním hráčem je silák Brad, pro domorodce je poměrně velkou atrakcí, jelikož se do všech disciplín vrhá s neskutečným nasazením. Síly s domorodci změří dále závodník na BMX v Americe či intelektuální sportovec z Oxfordu.

V první sérii svedou soutěžící boj s holí kmene Zulu v Jižní Africe, poběží na dálku s indiány kmene Tahumara v Mexiku, v Indii se naučí kickboxing, čeká je wrestling v Mongoslku a Senegalu, ledový závod v Peru či závody kánoí ve Vanuatu. Čeká je ovšem ale i mnohem více zapeklitých soutěží.

BBC Three vysílá druhou sérii od 14. října 2008. Hned první epizoda představí tyč jménem „Donga“, oficiálně lze disciplínu vyhrát jen tak, že soupeři probodnete hlavu či nohu, resp. se vzdáte. Kmen Suri samozřejmě pravidla pro soutěž mírně upravil. Etiopii v druhém díle střídá wrestling v Samo (Burkina Faso), dále čekají soutěžící vytrvalostní závody v Nepálu, ale i sněžné Kamčatce v Rusku, projížďka kanoi v Amazonii. První série má 8 dílů v Spojeném království, USA vytvořila verzi se 12 epizodami.

Trailer na první sérii, kterou BBC Three vysílala v roce 2007

Třetí sérii ovládají ženy

Pět soutěžících něžného pohlaví bojují v třetí sezóně, tentokráte pod názvem „Last Woman Standing„. BBC Three odvysílá celkem šest epizod a to od 9. února do 16. března 2010. Ženy se musí utkat v brazilském wrestlingu, běhu na dlouhou trať, projížďce na raftech z bambusu ve Filipínách a jiných výzvách. Nutno dodat, že jednotlivé účastnice jsou sportovkyně v různých atletických disciplínách.

Na přípravu v každé disciplíně mají i tentokrát pouhý týden na to, aby zvládli jeden z domorodých sportů. V předposlední disciplíně musí zvládnout závod s indickými buvoly, musí prokázat nervy z oceli, když budou zapřažené za dva buvoly, kteří se ženou neuvěřitelnou rychlostí. Tento sport je tradiční dominantou mužů, místní farmáři „Sumbawan“ žijí jinak poklidný život, jednou za rok se utkají v dramatickém závodě. Závodní trať je dlouhá 300 m, přičemž buvolové se ženou rychlostí něco málo pod 50 kilometrů za hodinu.

Kamaiura Ritual – Last Woman Standing – BBC Three

Pozor, neplést se stejnojmenným sitcomem

Tim Allen je známý herec i mezi českými diváky. Ano, sitcom Kutil Tim. Od 11. října se vrací v novém seriálu americké stanice ABC s názvem „Last Man Standing„, v hlavní roli ztvární otce rodiny. Zápletku tvoří situace spojené s tím, že jeho rodinu tvoří téměř výhradně ženy. Ovšem s britským formátem reality-show nemá až na název nic společného.

VÍCE INFORMACÍ: Spielberg a Abrams tvoří nové seriály pro americké stanice

Trailer na nový sitcom ABC s názvem Last Man Standing

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Martin Petera Autor příspěvku

    Dodám, že příští týden na přání Vás, čtenářů přineseme článek o soutěži „The Amazing Race“ a těšte se i na formát „The Desert Forges“. Věřím, že i tentokrát se dozvíte něco zajímavého.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .