Karel Gott bude konečně v televizi!

gottmaly1GLOSA – Tak jsme se dočkali. Božský Kája bude mít poprvé v životě vlastní pořad v televizi, kde bude působit v roli moderátora. Scénáře mu bude psát nikdo jiný než „pan Všechnopárty“ Karel Šíp. Natáčet se sice začne až v květnu a první díl uvede Česká televize až v červnu, ale už teď je čas, aby se o tom všude psalo.

Ve spleti informací a zmínek o novém Gottově pořadu tak trochu zapadá fakt, že půjde o čtvrtletník. Pro veřejnoprávní televizní tak nepůjde o žádný „zázrak“, díky němuž by si mohla pravidelně vylepšovat svoji průměrnou sledovanost. Nicméně nová show Karla Gotta bude mít i tak svůj význam. Naznačí, kam až může televizní zábava v naší zemi dospět. Po Manéži Bolka Polívky, 3+1 s Miroslavem Donutilem nebo Všechnopárty Karla Šípa má člověk pocit, že nikdo jiný už nemůže přijít s originálnějším formátem. Možná nás v tomto směru Karel Gott překvapí a bude skutečně jiný než všichni dosud jmenovaní.

Načasování celého tohoto příběhu ale svědčí spíše o snaze vzbudit mediální pozornost. Periodicita pořadu totiž sama o sobě nepřinese České televizi téměř žádné kladné body. Karel Gott se navíc na obrazovce vyskytuje prakticky vždy a všude a tak jeho přítomnost v samostatném pořadu nemusí být pro diváky zas takovým lákadlem. Možné je ale i to, že z původně čtvrtletníku se v případě úspěchu stane měsíčník, posléze čtrnáctideník a nakonec možná i týdeník. To by mělo pro diváky i televizi určitě větší smysl.

Dávno totiž nežijeme v dobách televizního socialismu, kdy se některé výpravné nebo zábavné pořady vysílaly jednou za měsíc nebo dokonce jednou za čtvrt roku. Dnes, pokud si chcete diváka udržet, musíte mu nabídnout především pravidelnost, nemluvě o zdánlivé kvalitě. Doufejme, že se z nového pořadu Karla Gotta „Kávu ti osladím“ nestane zbytečné okénko v programovém schématu veřejnoprávní televize.

Autor článku:

Komentáře (2)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .